Bitcoin Gelecekte 700.000 Dolar Olacak

10:00
25 Nisan 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

23. Geleneksel Sohn Investment Konferansında konuşan Pfeffer Capital’in kurucularından girişimci ve yatırımcı John Pfeffer Bitcoin’in altını tahtından edebilecek ilk ve tek alternatif olduğunu ifade etti.

Günümüzde altın kullanmak açıkçası çok aptalca. Uzay çağındayız, dijital çağdayız fakat hala sarı bir metali değer deposu olarak kullanıyoruz. Gelecekte bunu değiştirmek için daha iyi bir noktaya geleceğiz ve Bitcoin bu değişimin ana aktörü olacak. İşe yarayıp yaramadığını göreceğiz.

24 Nisan sabahında CNBC’nin Fast Money programına konuk olan Pfeffer, Bitcoin’in en az 90.000 doları göreceğini hatta ” 700.000 dolar gibi bir rakama ulaşacağı ” tahminini doğruladı. Bitcoin ve diğer kripto paraların birer risk sermayesi olarak görülmesi gerektiğini belirten Pfeffer;

“Kripto paralar bir anda dibi boylayabileceği gibi çok yüksek fiyatlara da ulaşabilir” dedi.

Bitcoin’in muhtemel bir şekilde rezerv para birimi haline gelirse bugünkü fiyatından çok daha yüksek seviyelere ulaşacağını belirten Preffer 90.000 doların şu anki fiyatın sadece 10 katı olduğunu belirterek özel şirketlerin sektöre dahil olmasıyla bir kaç yıl içerisinde Bitcoin’in bu rakamlara kolaylıkla ulaşabileceğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar