X


Bitcoin Madencilik Devi Bitfury Kurumsal Blockchain İşine Giriyor

Bitfury, kurumsal şirketler için Blockchain çözümleri geliştirdi. 
14:00
6 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin madencilik şirketi Bitfury, kurumların kendi özel Blockchain projelerini daha verimli bir şekilde inşa etmelerine yardımcı olmak için Exonum Enterprise Blockchain yazılımını piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Exonum Girişimi

2011 yılında kurulan Amsterdam merkezli şirket, ticari müşterilerin bulut bilişim sunucularında veya geleneksel şirket içi sunucularda çalışmasına olanak tanıyan Bitcoin madenciliği üzerinden marka adını belirledi. 2017 yılında Bitfury’nin, Exonum adında açık kaynak kodlu bir yazılımı piyasaya sürüldü. Bu sayede herkes Bitcoin’e benzer şekilde Blockchain’leri sıfır maliyetle tasarlayıp çalıştırabiliyor. Bitfury’nin bahsi geçen donanım ve yazılım çözümleri yatırımcıların da ilgisini çekti. 2018 Kasım’ında, Paris merkezli risk sermayesi şirketi Korelya Capital liderliğinde 80 milyon dolarlık özel bir yatırım ile toplam yatırım miktarı 170 milyon dolara çıkmış oldu.

Bunun yanında Bitfury’nin yeni ürünü Exonum kurumsal bir versiyon olarak karşımıza çıkıyor ve büyük şirketleri ve devlet kurumlarını hedefliyor. Ayrıca Bitfury’nin yaptığı basın açıklamasına göre Exonum Enterprise, saniyede 5.000 işlem gerçekleştirebiliyor. Müşteriler, beş dakika kadar kısa bir sürede Blockchain projelerini başlatmak için sistemi kullanabiliyor. Bununla beraber Blockchain’lerini izlemek için tam servis kontrol panelini de kullanıcılara sunuluyor.

Şeffaflık ve Güven

Bitfury CEO’su Valery Vavilov konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Blockchain operasyonlarını düzene sokma kabiliyetinde benzersiz bir girişim. Ayrıca dünyamıza sağladığı en büyük avantaj şeffaflık ve güvenlik.” sözlerini kullandı ve şunları ekledi:

Exonum Enterprise platformu, kurumumuzun daha güvenilir hale gelmesine yardımcı olacak ve böylece tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştirmek için Blockchain‘in benimsenmesini daha da artıracak.

Bunların yanında kurumsal yatırımların giderek arttığı düşünüldüğünde Bitfury’nin bu adımı piyasa açısından olumlu şekilde değerlendirilebilir.

Kaynak: The Block

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar