reklamı kapat

Bitcoin Grafiğinde Tehlikeli Tablo!

Short Bitcoin pozisyonlarının sayısında korkutan düşüş.
18:11
29 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.100 dolardan işlem görüyor ve birkaç gün önceki yükselişini hala biraz alt seviyeden de olsa devam ettiriyor. Bitcoin’in bu yükselişi doğal olarak birçok yatırımcının yükseliş odaklı pozisyon açmasını sağladı ve long pozisyonlar rekor kırdı.

Kripto para piyasasında ve özellikle Bitcoin söz konusu olunca oldukça volatil hareketlerin görülebildiği biliniyor. Bunun sebeplerinden birisi de hedef değiştirmeye çalışan balinalar olarak bilinmekte. Eğer balinalar piyasanın bir yöne odaklandığını görürse, diğer yöne sert hamleler görebiliriz.

Bitcoin Short Pozisyonları Dibi Gördü

Datamish tarafından aktarılan bilgilere göre ise short yani düşüş odaklı Bitcoin pozisyonlarının sayısı yılın en düşük seviyesine geriledi. Bu, şu an piyasanın genel olarak çok sert bir düşüş yaşayabileceği anlamına geliyor. Daha önce de piyasa tamamen long odaklı bir hale geldiğinde Bitcoin grafiğinde sert düşüşler görülmüştü.

Şu an için önde gelen kripto para borsalarındaki short Bitcoin pozisyonlarının toplam değerinin 5.100’e kadar gerilediği görülüyor. Buna rağmen Bitcoin için rekor bekleyenlerin sayısında hala artış var. Ünlü bir kripto para analisti de son tahmininde Bitcoin’in rekor kıracağını ve bunun yakında görülebilecek bir gelişme olduğunu belirtti.

Eğer Bitcoin uzun bir süre daha 11.000 dolar seviyesinde gidip gelirse, düşüşün kaçınılmaz olduğu söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.