Bitcoin Geri Döndü: BTC’de Boğalar Biz Daha Buradayız Dedi!

Bitcoin fiyatı son bir haftadır sürdürdüğü düzeltme hamlelerini tamamlamış gibi görünüyor. BTC arka arkaya yeşil mumlar yakıyor. 
13:17
28 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatı 20 Ekim’den sonra başlattığı düzeltmesini bugün tamamlamış gibi görünüyor. 20 Ekim’de 66.998 dolar ile kendi rekorunu kıran ve sonrasında yükselişe geçen lider kripto para birimi bugün arka arkaya yaktığı mumlar ile hala güçlü olduğunu kanıtlamış gibi görünüyor.

Bitcoin Yeniden Oyuna Dahil Oldu

Bitcoin fiyatının düşüşünün arkasında Çin’den gelen bir haber ya da herhangi bir hükümet tarafından yapılan negatif bir açıklama yoktu. Bu da analistlerce Bitcoin’in bir düzeltme yaptığı ve eninde sonunda yönünü yukarı çevireceği noktasında yorumların yapılmasına sebep oldu. Bugünkü fiyat hareketlerine bakılırsa bu yorumlar doğru bir noktaya parmak basmış gibi görünüyor.

Piyasada bir süre yatırımcılar kar aldıktan sonra yeniden alımlar yapmaya başladı. Bu da BTC fiyatının bugün yeniden 61.000 dolarlık önemli seviye üzerine çıkmasını sağladı. Özellikle saat 11:000 civarında yapılan alımlar BTC fiyatını anlık olarak 1.700 dolar birden yükseltti.

Bitcoin Boğaları Fiyatı Yukarı Çekiyor

Piyasadaki düzeltmeden sonra Bitcoin boğaları yeniden aktif bir şekilde alım yapmaya başlamış gibi görünüyor. Bu noktada sonra ise BTC’nin ilk olarak 62.000 dolarlık direnci desteğe çevirmesi ve 65.000 dolarlık seviyeye doğru harekete geçmesi bekleniyor.

Eğer tahminler beklendiği gibi çıkarsa Bitcoin’in hafta sonunda büyük fiyat hareketleri yapmasına şahit olabiliriz.

Ancak yine de kripto para yatırımcılarının temkinli davranmasında ve kripto para piyasasının volatilitesini unutmadan hamleler yapmasında fayda var.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar