X


Bitcoin Geliştiricisi EOS, Ethereum Ve Bitcoin Cash Hakkında Sert Konuştu

14:00
14 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler Bitcoin geliştiricilerinden Jimmy Song bir röportajında birkaç kripto para projesi ve Blockchain teknolojisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Song Blockchain teknolojisinin çok hızlı geliştiğini ve gelişimlere genellikle olumlu yaklaştığını ifade etti. Ancak verdiği demeçte Blockchain projeleri hakkında sert ifadeler kullandı. Song desteklediği projelerden de övgüyle bahsetti.

Song röportajına Liquid Network’ten bahsederek başladı. Proje geliştiricileri Bitcoin Blockchain’ine yan zincirleri eklemek için çalışıyor. Jimmy şöyle konuştu:

Liquid Network’ün yan zincir oluşturmak adına iyi bir adım olduğunu düşünüyorum. Sonunda bu projenin Bitcoin ağının ikinci katmanı haline gelmesini isterim. Rekabeti, yeniliği ve yeni şeylerin denenmesini sevdiğimi biliyorsunuz. Bu projeye “Liquid” denmesinin bir sebebi var, herkes için likidite sağlayacak. Böylece ağa dahil olan herkesin aynı fiyattan işlem yapmasına imkan tanıyacak. Merakla takip etmeye devam edeceğim.

Sunucu Song’a Blockchain geliştiricisi olarak çalışmak isteyenlere ne gibi tavsiyeler verebileceğini sordu. Üzerinde çalışmak için Bitcoin’nin mi EOS gibi Blockchain’lerin mi daha iyi olabileceğini sorusuna ekledi. Song şöyle yanıtladı:

Bence EOS sahte bir proje, ve kimse EOS’la çalışmamalı. EOS’un 5 yıl içerisinde kendini çöplükte bulacağını düşünüyorum. Kayıtlarınızda böyle bir şeyin olmasını istemezsiniz.

Song’a Bitcoin Cash hakkındaki fikirleri soruldu, Song lafını sakınmadı:

BCH çok gereksiz. Bunun hakkında “Bitcoin Cash fiat para birimidir” başlıklı bir makale yazmıştım. Eğer argümanlarımı görmek isterseniz okuyabilirsiniz. Bitcoin Cash’in tamamen değersiz ve işe yaramaz olduğunu düşünüyorum.

Jimmy hızını alamadı ve sözü Ethereum’a getirdi:

Ethereum dolandırıcılıklar için bir platform oldu. Teknolojik açıdan ilginç bulmuyorum, yaratılan özellikler amatörce. Örneğin Turing testini eklemek… bunu kimse kullanmıyor artık, yani aptalca.

Jimmy Bitcoin Cash’e verdiği destekle tanınan Roger Ver’in düşünce yapısını da eleştirdi. Song şunları ifade etti:

Roger Ver fikirleri tartışmıyor, genellikle kişiliğe saldırıda bulunuyor. O sadece bir politikacı, dünyaya yardım etme ya da düşüncesel gelişim sağlama gibi dertleri yok. Onun için her şey güçle ilgili. Bu oldukça üzücü çünkü Bitcoin için oldukça iyi işler yapmıştı ve ben de desteklemiştim. Ancak bu kadar cahilce hareketler yapmasını beklemezdim. Teknoloji, fikir ve yapı hiç umurunda değil.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar