reklamı kapat

Bitcoin Fiyatını Ne Yükseltiyor, 10.000 Dolar Seviyesi Mümkün Mü?

Geçtiğimiz günlerde fiyatını 7.200 dolara kadar artıran Bitcoin'in bu artışını hangi etmenler tetiklemiş olabilir?
10:00
2 Eylül 2018

Kripto paralar arasındaki en büyük piyasa değerine sahip olan Bitcoin 1 Eylül tarihinde fiyatını 7.200 doların üzerine taşıdı. Peki bu yükselişin nedenleri neler olabilir? Genesis Trading ve Genesis Capital adlı kuruluşların CEO’su Michael Moro’ya göre geçtiğimiz hafta SEC tarafından net bir dille reddedilen ETF’lere piyasanın verdiği kararlı cevap bu artışa ortam hazırlamış olabilir.

CNBC ekranlarında konuşan Moro geçmişte SEC’in red kararı almasının ardından yaşanan satış trendlerinin artık gerçekleşmeyeceğini savunuyor. Moro’ya göre lider kripto para Bitcoin’in fiyatının 7.100 doların üzerindeki seviyede ne kadar kaldığı oldukça büyük bir önem arz ediyor.

Boğa piyasası beklentisi

BTC fiyatı 7.100 dolar seviyesinin üzerinde bir ya da iki hafta boyunca kalırsa kripto para piyasasında boğa trendi yeniden hakim olabilir. Moro’nun piyasanın geleceğine yönelik kaydettiği bu iddiaların gerçekleşmesi durumunda Bitcoin fiyatı yeniden 10.000 doları aşacak. Moro’ya göre boğa piyasasını başlatacak koşullar, Bitcoin fiyatının 7.100 dolar seviyesinin üzerinde sabit kalıp kalmayacağının netleşmesinin ardından oluşacak.

Moro’nun katıldığı programda Bitcoin vadeli işlemlerindeki hacmin ikiye katlandığı bilgisine de yer veriliyor. Bu artışı kurumsal yatırımcılarla ilişkilendiren uzmanlar Moro’ya neyin BTC fiyatını 10.000 dolar seviyesine taşıyabileceğini soruyor. Moro bu soruya cevaben şu ifadelere yer veriyor:

Bunun için ihtiyacımız olan şey %5 ile %10 oranları arasında seyredecek daha az keskin hareketler görmek ve borsa bazında istikrarlı bir büyüme kaydetmek.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun