reklamı kapat

Bitcoin Düşmanı O’Leary’nin Gizli Bir Kripto Para Geçmişi Var!

Shark Tank'ın ünlü ismi O'Leary, yakın zamanda yerdiği Bitcoin'i överken çekilen görüntüleri ile sosyal medyayı şaşırttı.
13:00
13 Ağustos 2019

Shark Tank programının ünlü sunucusu Kevin O’Leary bu yıl içerisinde yaptığı Bitcoin (BTC) hakkındaki açıklamaları ile kesinlikle tepkiyi üzerine çekmeyi başardı. O’Leary Bitcoin ile vergi ödeyemediği ve hükümetlerin buna izin vermediği için lider kripto para biriminin hiçbir değeri olmadığını ortaya atmıştı. O’Leary bundan 3 ay önceki açıklamasında Bitcoin hakkında şunları dile getirmişti:

”Bu işe yaramaz bir para birimidir. Benim için bu bir çöp çünkü yüksek  miktarlarda giriş veya çıkış yapamıyorsunuz.”

İlgili haberin devamını buradan okuyabilirsiniz. O’Leary yaptığı açıklamalar sonrasında birçok kripto para yatırımcısının dikkatini üzerine topladı ve kendisini araştıran insanlar oldukça ilginç bulgulara ulaştı. Sosyal medyada yeniden gündeme gelen 6 yıl önceki bir videoda CBC isimli Kanada kanalı ile röportaj yapan O’Leary, açık açık Bitcoin’i savunmakta.

Kevin O’Leary: Bitcoin Kalıcı Gözüküyor

O’Leary’nin görüşüne göre bir para biriminin meşru olup olmadığı kesinlikle hükümet veya devlet gibi taraflar aracılığıyla belirlenmekte. Ancak ünlü isim 2013 yılında yayınlanan röportajda çok daha farklı görüşlere sahip olduğunu gözler önüne serdi.

2013 yılında röportajında Bitcoin yüzde 60 değer kaybetmesine rağmen bunu inanılmaz bir şekilde öven O’Leary, konu hakkında şunları ifade etti:
”Şunu unutmayalım ki düne kadar dünya çapındaki birçok insan Bitcoin’i hiç duymamıştı bile. Bu, bireylerin merkez bankalarına olan güvensizliğinin bir sembolüdür. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar ”merkez bankalarından bıktım” demeye başladı.”
”Ben 1 milyar dolarlık toplam piyasa değerine ulaşana kadar her şeyi görmezden gelirim. Bu yakın zamanda Bitcoin ile gerçekleşti. Bitcoin kalıcı gözüküyor.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.