reklamı kapat

Twitter’da En Çok Konuşulan Altcoin’ler Hangileri?

Twitter üzerinde en çok konuşulan altcoin hangisi?
22:00
12 Ağustos 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) şüphesiz hem Twitter hem de dünya çapında hakkında en çok konuşulan kripto para birimi konumunda. Ancak Bitcoin’in yanı sıra XRP veya Tron (TRX) gibi kendine has büyük bir yatırımcı kitlesine sahip kripto para birimleri de mevcut ve topluluk çoğu zaman hangi kripto paranın daha çok destekçisi olduğu konusunda birbirine girmekte.

Kripto para platformu CoinTrendz de en çok hangi altcoin’in takipçisi olduğunu belirlemek için bir araştırma yaptı ve sonuçları Twitter üzerinden açıkladı.

Lider Bitcoin, İkinci Ethereum

CoinTrendz’in aktardığı bilgilere göre lider kripto para birimi Bitcoin bu sıralamada da tartışmasız lider unvanına sahip. Sadece 1 saatlik tweet etkinliğini inceleyen CoinTrendz, söz konusu süre içerisinde en Bitcoin’den 133 kere, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘dan (ETH) 48 kere, XRP’den 38 kere, Chainlink‘den (LINK) 32 kere, Litecoin‘den (LTC) ise 26 kere bahsedildiğini dile getirdi.

Top 10 içerisinde yer alan diğer kripto para birimleri ise sırasıyla EOS, Bitcoin Cash, Tron, Cardano ve NEO gibi gözüküyor. Tabii ki Twitter üzerindeki etkinliğin herhangi bir yeni gelişme ile kamçılandığını da unutmamak gerek.

Sonuçlardan da anlaşılacağı üzere Bitcoin kesinlikle Twitter’ın gözdesi ki bu durum Twitter CEO’sunun ağzından bizzat da aktarıldı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.