reklamı kapat

Goldman Sachs Analistleri Bitcoin İçin Sıradaki Fiyat Noktasını Açıkladı!

Goldman Sachs analistleri Bitcoin (BTC) için 13.000 dolar tahminini açıkladı.
21:00
12 Ağustos 2019

Wall Street devi Goldman Sachs‘ın müşterilerine gönderdiği bir bildiride Bitcoin (BTC) için müjdeli bir haber verildi. 11 Ağustos tarihinde Twitter üzerinden paylaşılan bildiriye göre lider kripto para birimi kısa vadede 12.000 doları aşıp 13.971 dolara kadar çıkacak.

Elliot Dalga Teorisine Göre Bitcoin Tahmini

Goldman Sachs’ın yatırımcılarına gönderdiği fiyat tahmini Elliot Dalga Teorisine göre yapıldı ve söz konusu indikatör temel olarak yatırımcı psikolojisindeki ekstrem durumları belirleyerek piyasa hareketlerini tahmin ediyor. Bu da doğal olarak fiyatın yükselişini veya düşüşünü görmeyi bir nebze mümkün kılıyor.

Goldman Sachs analistlerine göre Bitcoin düştüğü 11.094 dolar seviyesinden çıkacak ve önce 12.916 dolara, daha sonra ise 13.971 dolara kadar yükselecek. Bu da Temmuz ayından bakıldığında tam bir V dalgası oluşturabilir ve kısa vadeli zirvenin görülmesini mümkün kılabilir.

Bunun yanı sıra başka bir popüler kripto para analisti de dün yaptığı tahminde Bitcoin’in beklenen blok ödülü yarılanmasına kadar 2.000 dolarlık dar bir kısımda sıkışıp kalabileceğini belirtti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.