X


Analist: Bitcoin Fiyatı Yarılanmaya Kadar ”Sıkışmış” Olabilir!

Nunya Bizniz Bitcoin'in /BTC) blok ödülü yarılanmasına kadar 2.000 dolarlık dar bir eşikte sıkışmış olabileceğini vurguladı.
16:00
12 Ağustos 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) belirli bir süre 14.000 dolara kadar yükseldikten sonra sert bir düşüş ile 9.000 dolara düşmüş ve birçok yatırımcının korkmasına yol açmıştı. Ancak daha sonra küresel ekonomik durumdan dolayı güvenli bir liman arayan yatırımcıları kendisine çekmeyi başaran Bitcoin  bir anda 12.000 dolara kadar çıksa da buradaki direnci kıramadı ve basın saatine göre 11.360 dolardan işlem görmekte.

Yaklaşık 1 haftadır aynı seviyede gidip gelen BTC, volatilite açısından iyi bir sinyal veriyor olsa da bir kripto para analistine göre durum ödül yarılanmasına kadar benzer şekilde devam edebilir.

Daha önce de yaptığı tahminlerle adından söz ettiren Nunya Bizniz’in yeni grafiğine ve tahminine göre Bitcoin en azından haftalık tabloda önümüzdeki 2020 yılında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanmasına kadar çok kısıtlı bir eşikte gidip gelebilir. 12.000 doları aşamayan BTC şu an karşısında yeni bir engel daha buldu ve ilk aşılması gereken direnç 11.500 dolar olarak gözüküyor.

Nunya’nın tahminine göre Bitcoin 2020 yılına kadar 9.000 dolar ile 11.500 dolar arasında gidip gelebilir ki bu durum şu sıralar güvenilir yatırım aracı arayan birçok küresel yatırımcının tam da aradığı şey.

Bitcoin’in yanı sıra son günlerde birçok yatırımcı Ethereum’un (Eth) çizeceği fiyat tablosunu da merak ediyor ve bu konudaki detaylı haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar