reklamı kapat

Bitcoin Yanlısı ABD Başkan Adayına Elon Musk Desteği!

ABD Başkan Adayı ve Bitcoin yanlısı Andrew Yang, Elon Musk'tan destek aldı.
09:00
12 Ağustos 2019

Kripto para sektörü çok fazla kişi veya kurum tarafından eleştirilse de, sektörün ve özellikle Bitcoin‘in (BTC) destekçisi olan kişiler de kesinlikle göz ardı edilemeyecek kadar büyük. Bitcoin’e destek veren önemli kişilerden birisi de şüphesiz ABD Başkanlık seçimi adayı Andrew Yang oldu.

Yang özellikle seçim için Bitcoin ile bağışları kabul etmesi ve Bitcoin hakkında zaman zaman açıklamalarda bulunması ile kripto para sektöründe tanınır hale geldi. Mevcut başkan Trump ise Bitcoin hakkında pek olumlu görüşlere sahip değil ve Libra ile BTC’yi çok yakın zamanda sert bir şekilde eleştirdi. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Elon Musk, Bitcoin Dostu Adayı Destekliyor

Dan Carlin 10 Ağustos tarihinde Hard Core History isimli podcast’ini sunarken Yang’ın liderlik özellikleri hakkında konuştu ve konu hakkında bir tweet attı. Söz konusu tweet’e yanıt veren Musk, ”ben Yang’ı destekliyorum” ifadesi ile Bitcoin yanlısı isme olan yakınlığını açıkladı.

Yang, Bitcoin’in yanı sıra Ethereum ve ERC-20 standartlarına uygun diğer bütün kripto para birimleri ile bağış kabul ediyor. Andrew Yang daha önce yaptığı açıklamalarda ”Bitcoin, finansal teknolojilerin geliştirilmesi ve ekonomik özgürlük yanlısı” olduğunu vurgulamıştı.

Yang’ın yanı sıra Elon Musk da ara ara kripto para sektörünün gündemine oturmakta ve bunu sadece birkaç yorum ile başarıyor. Ünlü isim daha önce Dogecoin’in (DOGE) CEO’su olduğunu açıklayarak söz konusu kripto paraya ciddi bir artış getirmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.