reklamı kapat

Elon Musk Dogecoin CEO’su Mu Oldu? DOGE Uçuşa Geçti!

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) kripto para biriminin CEO'su olduğunu açıkladı ve DOGE yükselişe geçti.
20:21
3 Nisan 2019

Nisan ayı kripto para piyasası için oldukça heyecanlı ve ani başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yanı sıra, Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) gibi birçok önde gelen kripto para birimi inanılmaz bir ivme yakaladı ve kripto para piyasasının toplam hacmi bir gün içerisinde 10 milyar dolardan daha fazla değer kazandı.

Elon Musk ve Dogecoin İlişkisi

Ancak Bitcoin’in ani yükselişinin yanı sıra son günlerin en çok ilgi çeken bir başka olayı ise kesinlikle Dogecoin (DOGE) ve SpaceX ile Tesla‘nın ünlü ismi Elon Musk‘un arasında yaşananlar oldu. Elon Musk ile Dogecoin’in ve projenin yaratıcısı Jackson Palmer‘in ilişkisi aslında çok eskilere dayansa da, 2 Nisan tarihinde Dogecoin’in resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan ”yeni CEO anketi” sonucunda Elon’un çıkması olayları biraz daha karışık bir hale soktu.


Musk, Dogecoin hesabının kendilerini CEO olarak seçmesi sonrası ”Dogecoin benim favori kripto para birimim olabilir” ifadesi ile adeta CEO’luk görevine yeşil ışık yaktığını gösterdi.

Ünlü yönetici daha sonra Twitter profiline ilk olarak ”Dogecoin CEO’su” ibaresini, daha sonra da ”Eski Dogecoin CEO’su” ibaresini ekledi ancak basın saatine göre profilde Dogecoin ile ilgili herhangi bir ibare mevcut değil. Olayın geç yapılmış bir 1 Nisan şakası olup olmadığı bilinmese de, DOGE’nin bu durumda oldukça olumlu bir şekilde etkilendiği kesin gözükmekte.

DOGE basın saatine göre %33.47’lik yükseliş ile top 100 kripto para birimi arasında Bitcoin Cash’ten sonra en ‘yeşil’ ikinci kripto para birimi konumunda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.