reklamı kapat

ABD Ticaret Bakanlığı Blockchain Konusunda Adımlar Atıyor

Bakanlık, kimlik yönetimi ve Blockchain teknolojileri konusunda uzmanları işe alacak...
20:00
12 Ağustos 2019

Cointelegraph’ın haberine göre Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı Blockchain ve kimlik yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir bilgisayar mühendisini işe almak istediğini açıkladı.

9 Ağustos tarihli bir iş ilanına göre bakanlık, Blockchain altyapısını geliştirebilmek için Blockchain teknolojisi, kripto muhasebesi ve kripto sözleşmeleri konusunda en az bir yıllık deneyime sahip bir bilgisayar mühendisi arıyor.

Token’lar ve Kimlik Yönetimi

Ticaret Bakanlığı’nın işe alacağı kişilerde aradığı özellikler olarak listelediği özellikler, Bilgi Teknolojileri Laboratuvarı’nda potansiyel olarak yıkıcı teknolojilere yönelik araştırma ve geliştirme çalışmaları ile görevlendirileceğini ortaya koyuyor.

Yapılan açıklamalara göre işe alınacak adayın, ortaya çıkan teknolojilerin başarılı bir şekilde uygulanması için gerekli siber güvenlik yeteneklerine ve gereksinimlerine sahip olup olmadığına odaklanılacak.

Bunun yanında adaylarda özellikle Blockchain teknolojisi ile bağlantılı kimlik yönetim çözümlerindeki deneyimlerine ve Bakanlığa bu konuda neler katabileceklerine bakılacak.

Yapılan açıklamalara göre “Ulusal ve küresel kimlik yönetimi programları ve kimlik token’ları” üzerinde çalışılacak önemli bir konu olacağı için adaylarda da bu konuda deneyim aranacak.

Öte yandan işe alım bir yılı geçmeyecek şekilde kısa bir süre için ve 166.500 dolar ücret karşılığında yapılacak.

Blockchain Faaliyetleri Hızlanıyor

Nisan ayında yapılan açıklamalarda Amerika’nın Blockchain faaliyetleri için yaptığı harcamaları 2022 yılına kadar 123.5 milyon dolara çıkaracağı belirtilmişti. Bu da 2017 yılında yapılan 10.7 milyon dolarlık harcama ile karşılaştırıldığında %1000’in üzerinde bir artış olacağını gösteriyor.

Amerika’nın yanı sıra International Data Corporation‘ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni bir rapora göre, 2019 ve 2023 yılları arasında tüm dünyada Blockchain yatırımları konusunda büyük bir artış yaşanacağı ifade edilmişti. Mevcut verilere dayanarak yaptığı açıklamalarda IDC, önümüzdeki beş yıl içinde %60,2’lik bir büyüme oranı yaşanacağını belirtmişti. IDC’nin raporunun detaylarını bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.