reklamı kapat

Bitcoin Cash (BCH) Yükselişe Geçti, Artışı Ne Tetikledi?

Geçtiğimiz günlerde IPO başvurusunda bulunduğunu açıklayan Bitmain BCH artışını tetiklemiş olabilir mi? Bitcoin Cash kısa bir sürede yaklaşık %30 oranında değer kazandı.
16:00
27 Eylül 2018

Kripto para piyasaları dün yeni bir yükseliş trendinin etkine girerek günü belirli oranlarda artışlarla kapatmıştı. Piyasadaki altcoin’ler arasında Ripple (XRP) ile Bitcoin Cash (BCH) kaydettikleri önemli ölçüdeki artışlarla yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Görünüşe bakılırsa bu durum Bitcoin Cash için devam ediyor.

Dün günü dikkate değer bir yükselişle tamamlayan BCH haberin hazırlandığı sıralarda da değer kazanmaya devam ediyor. Haberin yazılma anında alınan coinmarketcap verilerine göre Bitcoin Cash son yirmi dört saatte %26 oranında artış gösterdi. Sonuç olarak BCH fiyatı 565 dolara kadar yükseldi. Peki bu önemli artışa neden olan etmenler neler?

Kripto para madenciliği sektörünün ileri gelen isimlerinden Bitmain geçtiğimiz günlerde Hong Kong Borsasına IPO başvurusunda bulunduğunu açıklamıştı. Uzmanlara göre dünyadaki en büyük madencilik ekipmanı sağlayıcısının yaptığı bu açıklama Bitcoin Cash’in fiyatının artmasını tetiklemiş olabilir.

IPO ifadesi güzel Türkçemize “ilk halka arz” şeklinde tercüme edilebilir. Bilindiği üzere ICO terimini “ilk coin arzı” ifadesinin kısaltılmış şekli olarak kullanıyoruz. Bu durumda tıpkı ICO’lardaki gibi IPO’lar da bir şirketin kullanıcılara ilk defa sunulduğu anlamına geliyor. Daha yalın bir ifadeyle Bitmain artık hisselerini kullanıcılara satabilecek.

IPO başvurusu yaptığını açıklayan Bitmain, şirketin finansal durumunu ifade eden bir raporu da kamuoyuna sundu. Raporda Bitcoin ve Bitcoin Cash’e ilişkin istatistiklere yer veriliyor. Uzmanlara göre Bitcoin Cash fiyatında görülen son artış bu açıklamalar tarafından tetiklenmiş olabilir.

Kaynak: Cryptodaily

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun