X


Bitcoin Bu Yıl Ünlü İsimleri Yanılttı

Ana akım medyada yer alan birçok BTC fiyatı yıl sonu tahmini tutmadı.
09:00
23 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatının düşüşü bazı Bitcoin analistlerinin güvenilirliğini sarsmış olabilir. Analistler birkaç tahminlerinde haklı çıktıktan sonra yatırımcıların güvenini kazanabiliyor ancak kripto para piyasasının sert koşulları her zaman mutlu sonlara izin vermeyebiliyor.

Convergex’in eski yöneticisi ve Wall Street’in tecrübeli isimlerinden Nick Colas Bitcoin fiyatı tahmininde bulunmuştu ve BTC’nin 10 bin dolara ulaşacağını söylemişti. Ek olarak 2018 yılında Bitcoin’in 6500 dolar ile 22 bin dolar arasında değer göreceğini tahmininde bulundu. Ancak bildiğiniz gibi BTC Colas’ın en az tahmin ettiği değerin oldukça altına düştü. Colas’ın 22 bin dolar üst sınırını da göz önünde bulundurursak yaptığı tahmin yakın bile sayılmaz.

Tahminleriyle bilinen FundStrat danışmanı Tom Lee yıl başında BTC’nin 22 bin dolara ulaşacağını ifade etti. BTC fiyatı düşmeye başlayınca Lee tahminini değiştirdi ve 15 bin dolar olacağını belirtti. Diğer yandan yıl sonunda 25 bin dolar seviyelerinin dahi görülebileceğinden bahsetti. Görünen o ki Lee de yanılanlar listesine üst sıralardan girdi.

Kripto para dünyasında konuşulan bir diğer isim ise John McAfee yıl boyunca birçok kripto para hakkında farklı tahminlerde bulundu. Digibyte’ın yükseleceğini söyledi ve Digibyte bunun ardından tüm zamanların en yüksek fiyatı 0,13 dolara ulaştı. McAfee Verge’ün yıl ortasında 15 dolara ulaşacağını söyledi ancak bu yıl Verge en kötü performans gösteren kripto paralardan biri oldu. McAfee Bitcoin hakkında astronomik rakamları telaffuz etti, 2020’de BTC’nin 1 milyon dolar olacağını dile getirdi.

Yukarıdaki isimlerin dışında birçok BTC bu yıl birçok analisti yanılttı. Tabii ki BTC’nin boğa koşusuna başlamadan önce düşük seviyeleri görebileceğini düşünen isimler de bulunuyordu.

Kaynak: Zycrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar