X


Bitcoin Cash (BCH) Büyük Oranda Değer Kazandı

Bitcoin Cash haftalık bazda %150 oranından değer kazandı.
08:00
23 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz yılın sonunda tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaşan kripto paralar sene boyunca oldukça büyük bir oranda değer kaybetti. Lider kripto para Bitcoin (BTC) ile birlikte birçok altcoin de bu düşüşü takip etti. Bitcoin Cash (BCH) de bu altcoin’ler arasında yer alıyor. Ancak BCH son zamanlarda gösterdiği performans ile güçlü bir imaj sergilemeyi başardı.

Geçtiğimiz ay bir hard fork yaşayan Bitcoin Cash kripto para piyasasında büyük bir düşüş yaşanmasına neden olmuştu. BCH ağında çıkan hash gücü savaşları BTC ağını da doğrudan etkilemiş ve piyasadaki mevcut dengeler büyük ölçüde değişmişti. Taraflardan BCH ABC’nin diğerine göre baskın gelerek orijinal BCH olarak birçok borsada kabul gördü.

BCH’nin ABC versiyonu bu hafta Amerikan doları karşısında neredeyse %150 oranında artış gösterdi. Haftaya 71 dolardan başlayan BCH haberin hazırlandığı sıralarda kontrol edilen coinmarketcap verilerine göre 192 dolardan işlem görüyor. Kripto para piyasasının en yüksek piyasa değerine sahip altcoin’leriyle birlikte yükselişe geçen BCH oldukça dikkat çekici bir artış sergilemeyi başardı.

Kripto para piyasasında artış yaşanırken ABD menkul kıymet piyasasının düşüşe geçtiğini görüyoruz. Bitcoin Cash haftalık bazda yatırımcısına en çok kar elde ettiren varlık haline geldi. BCH’nin artışı Apple hisselerinden dahi daha iyi. Bilindiği üzere EOS toplam piyasa değeri bakımından BCH’yi geride bırakarak listedeki en kıymetli dördüncü altcoin olmayı başarmıştı. Ancak Bitcoin Cash’in son performansı bu durumu düzeltti ve BCH’yi EOS’un epey ilerisine taşıdı.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar