X


Tron Kurucusu Justin Sun’dan İddialı Açıklamalar

Sosyal medyanın aktif isimlerinden Justin Sun yeni bir röportaj verdi.
19:00
22 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron bir kripto para birimi olabilir, ancak kesinlikle ve kesinlikle bundan daha fazlasını olmak istiyor. Tron Blockchain’i kurulduğundan beri “tam merkezsiz bir ekosistem”e evrilmek için büyük çaba harcıyor. Tron kurucusu Justin Sun verdiği son röportajda bu hayali nasıl gerçeğe dönüştüreceklerini anlattı:

BitTorrent’i satın alma sebeplerimizden biri, harika bir ekip olmalarının yanı sıra, onları alarak hiç kimsenin yapamadığı bir şekilde (Blockchain’imizle tanışacak 100 milyon aylık aktif kullanıcı ile) ölçeklenme testi yapabileceğimiz gerçeğiydi. Tron ve BitTorrent ayrı projeler üzerinde çalışmaya devam edecek, bir yandan da birbiriyle aynı yörüngede yer alıp interneti merkezsizleştirme amacı doğrultusunda işbirliği yapacak.

Sun’ın öne çıkardığı projelerden biri de, Tron kullanıcılarına gelecek yıl tanıtılacak Atlas projesi. Sun:

(Atlas projesi), kripto para kullanımıyla BitTorrent kullanıcılarını daha fazla içerik paylaşmaya teşvik edecek.

Sun’a göre dünyanın merkezsiz olması için yeni geliştiricilerin istedikleri araçlara erişimi çok önemli. Tron tam da bu yüzden geliştiriciler için “hızlandırıcı program” başlattı.

Başlattığımız hızlandırıcı program ile sektörde öne çıktığımızı düşünüyorum çünkü bu program stabil, daha verimli ve çok daha ucuz. Gerçek anlamda en büyük sorun küresel bazda geliştiricileri eğitmek – ilk olarak, ‘neden Blockchain?’, ikinci olarak ‘neden Tron?’ İşte bu yüzden yakın zamanda 1 milyon dolar değerindeki Tron Hızlandırıcı merkezsiz uygulama yarışmasını başlattık. 1 milyon dolar değerinde ödülle birlikte geliştirici topluluğu fikirlerini ve projelerini Tron ekosisteminde hayata geçirebilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER