X


Bitcoin (BTC) ile Yapabileceğiniz En İlginç Şey!

Bitcoin ile yatırım dışında yapabileceğiniz o kadar şey var ki, bunlara bir yenisi daha eklendi ve oldukça ilginç!
16:00
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralar ve özellikle Bitcoin dünyanın birçok bölgesinde ödemeler için kullanılabiliyor. Ülkemizde de yakın zamana kadar (yasaklar gelmeden önce) kripto paralarla ödeme yapabiliyorduk. Örneğin bilindik bir burger dükkanına giderek BTC ödeme yöntemiyle karnımızı doyurmak mümkündü. Bunu bir adım öteye taşıyanlarda var, şimdi bunlardan bir örneği inceleyeceğiz.

Bitcoin ile Jet Kiralamak

Kripto para ekosisteminin büyümesiyle birlikte çok sayıda yeni zengin de doğdu. Chrisjstevens isimli Reddit kullanıcısı da bu zenginlerin Bitcoin ile özel jet kiralamasına yardımcı olmak için bir şirket kurduğunu açıkladı. Ordudan emekli olan Chrisjstevens yaklaşık 5 yıldır dünyayı gezdiğini ve Güney Amerika biriyle tanıştığını sonrasında da Özel bir charter jet şirketi açtığını anlatıyor.

“Tanıştığım kişi 6 yıldır bu alanda çalışıyor, bende birikimimle bu alanda şirket açmayı düşündüm. Şirketimizi açtık ve Bitcoin ile ödeme kabul ediyoruz. Hatta diğer charter jet şirketleri ile iletişime geçip onların da Bitcoin ödemelerini desteklemesini tavsiye edeceğim”

Chrisjstevens şirketinin internet adresini de paylaştı ve sitede Bitcoin ödemelerinin kabul edildiğine dair bir uyarı da bulunuyor.

Neden Böyle Şey Yaptı?

Çok sayıda Reddit kullanıcısı Chrisjstevens isimli kullanıcının neden böyle bir şey yaptığını sordu. Bunun birçok sebebi var ancak Chrisjstevens gerekçelerini şöyle sıralıyor.

  1. Bir keresinde Kolombiya’daki bir otelde kaldığım sürenin bir kısmını kripto para ile ödemiştim. Ödemem çok kısa süre içinde karşı tarafa geçti ve kriptonun gerçek dünyadaki gücünü o gün daha iyi anladım.
  2. Bankacılık sistemi çok yavaş. Ve paramız üzerinde çok fazla güçleri var. Ben bunu doğru bulmuyorum.
  3. Kripto, bu dünyanın ihtiyaç duyduğu devrim ve bu hareketin küçük bir parçası olmayı seviyorum.

Özel jet kiralama, hava ambulansı gibi birçok kategoride hizmet verecek şirketini de ilginç bir adım atmak ve kriptonun her yerde kullanılabileceğini göstermek için açmış. Bitcoin ile jet kiralamak gerçekten farklı bir deneyim olurdu. Umarız yakında ülkemizde de kripto para ödemeleri yasallaşır ve anlık, sıfıra yakın masrafla kolayca ödemelerimizi yapabiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar