X


Bitcoin (BTC) Fiyatının Aşağıya Çektiği XRP, ETH ve DOT Nereye Kadar Düşecek?

BTC ile başlayan düşüş, altcoinler ile hızlandı.
18:01
11 Ocak 2021

Bitcoin (BTC) fiyatı 24 saatlik süre içerisinde %22’den fazla düşüş yaşayarak 31.000 dolara kadar çekildi. Bitcoin fiyatının bu korkutucu düşüşü kripto para sektörünü tam anlamıyla kana buladı ve son 24 saat içerisinde kripto para sektöründe düşüş yaşamayan bir kripto para birimi bulunmuyor.

Bitcoin 30.000 Dolara İlerliyor

BTC/USD işlem çiftinin 32.417 dolardan işlem gördüğü şu dakikalarda Ethereum (ETH) da 1.000 dolar altına geriledi. ETH fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 997 dolardan işlem görüyor ve 1.000 doların altına inilmesi sembolik bir anlama sahip. Öte yandan normalde böyle düşüş anlarında yoğun talep gören ve değeri 1 dolara endeksli olan USDT’nin bile 0,996 dolardan işlem görmesi kripto para yatırımcılarına normal olmayan bir şeylerin yaşandığını gösteriyor.

XRP, LTC ve DOT Can Çekişiyor

XRP/USD işlem çifti 24 saat içerisinde %18, Litecoin %28, Polkadot ise %20 düşüş yaşadı. Bütün bunlar da bütün kripto para piyasasında yüklü satışlar yaşandığını gösteriyor. Peki önde gelen altcoinlere yatırım yapan kullanıcılar şu an hangi noktalara dikkat etmeli?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ETH fiyatı için 1.000 dolar kritik bir destek rolüne sahipti ancak bunun altına inilmesi ile beraber 850 dolar desteğine kadar giden kanal yeniden gündeme geldi. ETH fiyatı yakın vadede 1.100 doların üzerine çıkamazsa satış baskısı ile 850 dolar desteğine, buradan da 750 dolar seviyesine gerileyebilir.

XRP ve DOT Analizi

Öte yandan XRP fiyatı 0,32 doların üzerine çıkarak olumlu bir sinyal verse de BTC bazlı düşüş yatırımcıların hayallerini suya düşürdü. 0,25 dolar üzerinde tutunmaya çalışan XRP’nin ilk durak noktası ise 0,23 dolar olacak gibi gözüküyor. Bu trendin kırılması için ise 0,32 dolar üzerinde kapanış şart.

Son günlerde %100 yükseliş kaydeden Polkadot fiyatı ise 10 dolar rekorunun altına gerileyerek 7,60 dolar desteğine çakıldı. DOT fiyatının 7,60 dolar desteğinde bir süre daha işlem görmesi ve yatay seyretmesi bekleniyor. Yeniden 8,10 dolar üzerine çıkış ise DOT yatırımcılarının kendilerini güvenceye almalarını sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar