X

Bitcoin (BTC) Fiyatı ABD’den Gelen Bu Haber İle Rekora Gidebilir

Bitcoin, Trump açıklaması ile yükseliyor.
11:55
20 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 19 Ekim tarihinde FED  Başkanı Jerome Powell’ın yaptığı dijital dolar açıklaması ile başını kaldırmayı başardı. 11.300 dolar desteğine kadar çekilmiş olan Bitcoin, söz konusu konuşma sonrasında 11.700 dolara kadar yükselse de burada konsolidasyon sürecine girdi.

Ancak bu durağanlığın ardından ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan yeni bir açıklama hem BTC’yi hem de diğer kripto para birimlerini tekrar hareketlendirdi. Donald Trump, Nancy Pelosi’nin planladığı Koronavirüs teşvik ödemesini onaylamadığını ve daha büyük bir meblağ içeren teklif ile geleceğini ima etti.

Teşvik Ödemesi Artarsa Bitcoin Daha da Yükselebilir

Koronavirüs teşvik ödemesinin miktarının arttırılması direkt olarak ABD dolarının daha da güçsüzleşmesi ve enflasyonun artması anlamına geliyor. Bitcoin ve altın gibi kısıtlı arza sahip olan varlıklar da böyle bir durum karşısında ciddi yükseliş yakalayabilir. Toplamda sadece 21 milyon Bitcoin olabileceği biliniyor ve Trump söz konusu teşvik ödemelerini ne kadar arttırırsa bu BTC fiyatının o kadar lehine olacaktır.

Civic CEO’su Vinny Lingham da konu hakkında yaptığı açıklamada 2016 yılından beri Bitcoin konusunda bu kadar olumlu düşünmediğini belirtti. Vingham’a göre Bitcoin fiyatı önümüzdeki 12 aylık süre içerisinde 3 ile 5 kat artış elde edebilir ve 50.000 dolar seviyesine kadar çıkabilir.

Bitcoin kesinlikle ABD’den gelen bu açıklama ile yeniden 11.800 dolara çıktı ve burada hem balinaların hem de bireysel yatırımcıların alımlarını bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar