X


Bitcoin (BTC) 47.000 Dolar Altına Düştü! Yükseliş Sona Mı Erdi?

Bitcoin fiyat bugün önemli bir seviye olarak görülen 47.000 doların altına geriledi ve bu durum piyasada bir paniğe sebep oldu. 
11:45
26 Ağustos 2021

Bitcoin fiyatı her ne kadar haftaya çok iyi bir başlangıç yaparak 50.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine yükselmiş olsa da hafta içindeki performansı şu an için iyi gitmiyor. 50.000 dolar bandında karşılaşılaşılan reddedilme ile BTC düşüşe geçti ve lider kripto para birimi bugün 47.000 dolarlık önemli desteğin altına geriledi.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Bitcoin’in şu anki fiyat düşüşün bir düzeltme olduğu düşünülüyor. Analistlerin görüşlerine göre 50.000 dolar bandının görülmesinin ardından BTC fiyatı düşüşünü bir süre devam ettirebilir ve fiyat 45.000 dolar, hatta 41.000 dolar seviyelerine gerileyebilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada son 24 saat içinde yaşadığı %2,2’lik düşüşle 48.800 dolar bandında işlem gören Bitcoin, hala bir ay önceki fiyatının %36 üzerinde ilerliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu noktada uzman analistlerin 50.000 dolar bandına bir düzeltme ile karşılaşılabileceğini ve fiyatın bir süre düşüş yaşayabileceğini daha önce de dile getirdiklerini belirtmekte fayda var. Aslında ralliler arasında yaşanan bu düzeltmelerin piyasa sağlığı açısından çok iyi olduğu düşünülüyor.

Çünkü eğer düzeltmeler olmada BTC fiyatı artışını devam ettirirse hiç beklenmedik anda çok daha sert düşüşlerin çok daha kısa sürede yaşanabileceği ifade ediliyor.

Ralli Devam Edecek Mi?

Popüler isimlere göre bu düzeltme hareketi rallini bittiğini ve ayı piyasasının başladığını göstermiyor. 45.000 dolara kadar yaşanacak bir geri çekilme sonrasında analistler, yatırımcıların bu seviyeleri bir alım fırsatı olarak değerlendireceğini ve sonrasında artışın devam edeceğini ifade ediyor.

Pek çok analist yıl sonu hedeflerini değiştirmiyor ve BTC’nin 2021 yılı bitmeden yeni bir rekor kırması bekleniyor.

Burada tabii ki BTC’deki düşüş altcoin’leri de etkiliyor ve gözle görülür geri çekilmeler tüm piyasada hissediliyor. Yapılan açıklamalara göre yatırımcılar şu anda sakin kalmalı ve panik satışlar ile varlıklarını zararına elden çıkarmamalı.

Ancak yatırımcıların kripto para piyasasındaki volatiliteyi unutmadan ve risk kontrolü yaparak pozisyon almasının çok önemli olduğunun da bir kez daha altını çizmek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar