X


Bitcoin Boğası Tom Lee’den 6.000$ Yorumu

En ünlü Bitcoin boğalarından Tom Lee Bloomberg’e verdiği röportajda Bitcoin’in geleceğini yorumladı.
08:30
30 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg’e röportaj veren Fundstrat analisti Tom Lee Bitcoin’in yükselişine katkıda bulunacak “katalizörler” ve Bitcoin’in gidişatı hakkında konuştu.

Lee grafiklerde görülen düz çizgi hakkında konuştuktan sonra esas odak noktasının destek seviyesinin 6.000 dolarda olması olduğunu ve bu seviyenin beklenenden daha önemli olduğunu belirtti. Bu seviyenin yatırımcılar ve kripto para tutkunları için harika bir işaret olduğunu çünkü fiyatın ters yönde izlediğini gösterdiğini ekledi.

Lee’ye göre belirli katalizörlerin kripto paralar için “destek” işlevi görmesinden ötürü fiyatlar artacak. ICE destekli Bakkt’in faaliyete geçmesi de kripto paraların benimsenmesi adına “gereken hamle” işlevi görecek.

ICE (New York Exchange’s Intercontinental Exchange) kripto para borsası Bakkt’i Kasım 2018’da piyasaya sürecek. Bakkt Twitter’dan şu duyuruyu yaptı:

Getireceğimiz çözümle tamamen teminata bağlanmış veya önceden fonlanmış şekilde Bitcoin alınıp satılabilecek.

Tom Lee’ye geri dönelim… Uzman analist halkın gerçek piyasa hareketlerinden farklı bir görüşte olmasının kripto para dünyasında panik havası yarattığını düşünüyor. Kripto paraların boğa sezonuna girmesi konusunda ise kurumsal yatırımcıların FOMO’ya (treni/fırsatı kaçırma korkusu) kapıldığını savunuyor.

Öte yandan Lee piyasalardaki volatilitenin iyi bir şey olduğuna inanıyor. Kripto para piyasasının mevcut durumunun “risk iştahını” kabarttığını, bu sebeple çok daha fazla yatırımcının piyasaya katılacağını düşünüyor. Bitcoin’in 9 yıllık ömrü boyunca birçok insana kazanç getirdiğine dikkat çeken Lee, Bitcoin’in bu yüzden değerli bir varlık olduğunu belirtti.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER