reklamı kapat

“Bitcoin 1.000$ Olacak”

Bitcoin fiyat tahminlerine bir yenisi eklendi. Peter Schiff'e göre BTC yakında 1.000 dolar olacak.
22 Temmuz 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Piyasanın lideri Bitcoin hakkında şimdiye dek birçok fiyat tahmini yapıldı. Bu tahminlerin bazıları afaki meblağlara işaret ederken bazıları da BTC yatırımcısını sinirlendirecek türden. Peter Schiff’in son Bitcoin yorumu ikinci kategoriye dahil oluyor.

Peter Schiff finans dünyasıyla ilgili değerlendirmeleriyle tanınan bir uzman. Schiff dünyadaki ilk kripto para Bitcoin hakkında “ölümcül” bir fiyat tahminine imzasını attı. Bitcoin fiyatının çok yakın bir zamanda 1.000 doların altını göreceğini iddia eden ünlü uzman herkesi şaşkına çevirdi. Piyasa son zamanlarda bir nebze yükselerek yatırımcısına umut vermişti. Schiff’in tahmininin böyle bir zamanda gelmesi oldukça tuhaf.

“Joe Rogan Experience” adlı popüler bir online yayına konuk olan Peter Schiff Bitcoin’i taşladı. Yatırım şirketi Euro Pacific Capital’ın CEO’su Schiff Bitcoin’in nadirliğine, kullanımına ve ortalama değerine değindi.

Bitcoin nadir değil

Bitcoin’e karşı sert eleştirilerde bulunan Schiff, lider kripto paranın nadir olduğunu da inkar ediyor.

Yalnızca 21 milyon Bitcoin’in olacağını ve bu durumun Bitcoin’i nadir kılacağını zannediyorlar. Aslında Bitcoin nadir değil, piyasada birçok kripto para bulunuyor. Bu paralar nadir çünkü böyle kodlandı. Altın ise gerçekten nadir olduğu için nadir.

Schiff’in açıklamalarına bakınca ünlü analistin piyasadaki çeşitliliği çok yanlış yorumladığı gerçeğine şahit oluyoruz. Üstelik aynı durumun altın için de geçerli olduğuna dikkatleri çekmemiz gerekiyor. Bilindiği üzere altın dünyadaki birçok değerli metalden yalnızca biri.

Bitcoin’in gerçek bir değeri yok

Schiff’e göre Bitcoin’in gerçek bir değeri bulunmuyor. Piyasa yorumcusunun açıklamaları şu şekilde:

Bitcoin’in yapıp diğer herhangi bir kripto paranın yapamayacağı bir şey yok. Bitcoin’in gerçek bir değeri bulunmuyor. Altının değeri olduğunu gösterecek birçok şey yapabilirim… Bitcoin’le yapabileceğiniz tek şey onu bir başkasına vermek. Bitcoin’in bütün amacı tam olarak bu.

Görünüşe bakılırsa Schiff’in kripto paralarla ilgili birçok gerçekten haberi yok. Bitcoin bugün dünyanın dört bir tarafında bir ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor ve bu benimsenme giderek artıyor. Öyle ki bazı devlet daireleri vatandaşların vergilerini BTC ile ödemelerine dahi imkan veriyor.

Kaynak: livebitcoinnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.