X


Bir Türk Tarafından Kurulan Kripto Para Şirketi İspanya İkinci Liginden Futbol Takımı Satın Aldı

Hollanda merkezli kripto para şirketi Libereum, İspanya İkinci Lig takımlarından Elche'i satın aldı.
22:00
29 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto paralar spor dünyasında boy göstermeye devam ediyor. Hollonda merkezli kripto para platformu Libereum, İspanya İkinci Lig takımlarından Elche CF’i satın aldığını duyurdu.

Edinilen bilgilere göre taraflar 80 milyon Euro karşılığında el sıkıştı. Hatta Libereum 4.3 milyon Euro’luk teminatı çoktan bankaya yatırdı bile. Bir futbol takımı satın almak Libereum’un uzun vadeli planları arasında yer alıyordu. Ethereum tabanlı kripto para şirketi Libereum geçmişte oldukça iddialı açıklamalarda bulunmuştu:

İlk futbol kulübümüzü satın aldıktan sonra Liber’ı en iyi 10 kripto para birimi arasına sokmaya odaklanacağız ve başarılı olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Libereum ekibi futbol dünyasını fethettikten sonra faaliyetlerini diğer spor branşlarına da genişletmeyi planlıyor. Ayrıca Libereum’un Ethereum tabanlı token’ı Liber böylece spor dünyasında güçlü bir kullanıcı kitlesine ulaşacak. Libereum’un kurucusu Cem Kumlar şunları kaydetti:

Kripto para biriminin geleceğine ilişkin vizyonumuzu bu güzide kulüp ile paylaşmak ve bunu taraftarlara da yansıtmak istiyoruz. Elche CF’in satın alınması harika. Satın alma bizim için iki yönlü. Bir yandan kulubü Primera Divison’a geri çıkarmak istiyoruz. Diğer yandan ise kripto paramızın kulubün finansal politikasının bir parçası haline gelmesini arzuluyoruz.

1923 yılında kurulan Elche, İspanya İkinci Ligi’nde mücadele ediyor ve maçlarını 38.750 kişi kapasiteli Martínez Valero stadında oynuyor. Elche, 2015 yılında ödenmeyen vergi borcu nedeniyle La Liga’dan Segunda Division’a düşürülmüştü. Libereum, kulübe gerekli kaynakların sağlanacağını ve böylece Elche’in iki üç yıl içerisinde yeniden La Liga’ya yükseleceğini iddia ediyor.

Kaynak: Btcmanager

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar