Bir Şirket Daha Çin’e Veda Ediyor! Dev Bulut Madenciliği Şirketi Çin’den Çekilme Kararı Aldı

Çin'de yeni bir ayrılık. Çin'in en büyük bulut madenciliği şirketi Çin'den ayrılıyor.
11:21
18 Ekim 2021
Bir Şirket Daha Çin'e Veda Ediyor! Dev Bulut Madenciliği Şirketi Çin'den Çekilme Kararı Aldı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çin’in kripto paralar üzerindeki baskısı pek çok madencilik şirketinin ve kripto para borsasının Çin’deki hizmetlerini durdurması ve Çin’den çekilmesi ile sonuçlandı. Öyle ki bugüne kadar 20’de fazla şirket Çin’den çekilme kararı verdiğini açıkladı. Sonuncusu ise Çin’in en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Mclouds’dan geldi.

Bir Şirket Daha Çin’e Veda Ediyor!

Çin‘deki en büyük bulut madenciliği şirketlerinden biri olan Mclouds, bugün yaptığı bir açıklama ile yıl sonunda hizmet vermeyi durduracağını kullanıcıları ile paylaştı.

Açıklama sadece dakikalar önce geldi. Dev şirket tarafından yapılan açıklamada Çin’in madencilik varlıklarının ve hizmetlerinin 31 Aralık’ta kapatılacağını belirtildi.

Çin'in madencilik varlıklarının ve hizmetlerinin 31 Aralık'ta kapatılacağını duyurdu.

Borsalar Bir Bir Ayrılıyor

Çin’de hizmet vermeyi durduran ilk kripto para borsası Huobi olurken bu sadece Huobi ile sınırlı kalmadı. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük borsası Binance‘de dahil olmak üzere pek çok kripto para borsası Çin’in baskılarının ardından Çin’li kullanıcılara hizmet vermeyi bıraktı.

Pek çok kripto ile ilgili şirketin Çin’den ayrılması Çin’in piyasa üzerindeki etkisini büyük ölçüde azalttı. Öyle ki Çin’den gelen haberler kripto para piyasasını bir anda alt üst edebiliyordu. Ancak bu durum şu anda değişmiş gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar