X


Binance’in İtibari Para Birimi Destekli Kripto Para Borsalarından İlki Faaliyetlerine Başlıyor

Binance'in itibari para birimi destekli kripto para borsalarından ilki çarşamba günü faaliyetlerine başlayacak.
23:00
15 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance, geçtiğimiz haziran ayında Uganda’da kripto para borsası açacağını açıklamıştı.  Bu durumun sonucu olarak www.binance.co.ug duyuruldu. Hatta Binance, siteye üye olan ilk 20 bin müşterisini 0,5 BNB ile ödüllendirdi.

Binance, uzun bir sürenin ardından 15 Ekim’de Binance Uganda’nın faaliyetlerine başlayacağını açıkladı. Binance Uganda kullanıcıları 17 Ekim’den itibaren Müşterini Tanı (KYC) standartlarını başarıyla tamamladıktan sonra para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Binance Uganda borsası şu anda sadece Bitcoin ve Ethereum’u destekliyor. Ancak şirket yaptığı açıklamada gelecekte daha fazla kripto para biriminin borsaya ekleneceğini açıkladı. Uganda Merkez Bankası geçtiğimiz yılın mart ayında kripto paraların beraberinde getirdiği risklere karşı yatırımcıları uyarmıştı. Uganda hükümeti ise Blockchain teknolojisini ilgiyle karşılıyor.

Binance’in CFO’su Wei Zhou, Uganda’daki faaliyetlerinin Afrika’da ekonomik istikrarın sürdürülebilmesi için önemli olduğunu açıkladı. Zhou ayrıca Binance’in bölgeye daha fazla yenilik getirmeyi planladığını da vurguladı. Binance, bu yıl, itibari para birimi destekli birkaç kripto para borsası açacağını duyurmuştu.

Geçtiğimiz ağustos ayında Binance ve Liechtenstein Cryptoassets Exchange (LCX) arasında bir anlaşma imzalandı. Binance anlaşma kapsamında Lihtenştayn’da da itibari para birimi destekli bir kripto para borsası açmaya hazırlanıyor. Binance LCX olarak adlandırılan borsa İsviçre frangını ve euro’yu destekleyecek. Ancak borsanın açılış tarihi henüz duyurulmadı. Uganda ve Lihtenştayn’ın haricinde Binance’in Singapur’da da itibari para birimi destekli kripto para borsası açma planları var. Hatta Binance, beta testlerinin yakın tarihte başlayacağını açıkladı.

Elbette dünyanın farklı ülkelerinde açılan itibari para birimi destekli kripto para borsaları sadece o ülke vatandaşlarına özgü olmayacak. En azından Binance Uganda için durum bundan ibaret. Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerini başarıyla tamamlayan herkes Binance Uganda’yı kullanabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar