Binance Tether’i Çıkartıyor Mu? PAX 1 Doları Geçti! KuCoin USDT İşlemlerini Durdurdu!

10:43
15 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bugün başlayan büyük yükseliş sonucunda USDT (Tether) kan kaybına devam ediyor.

Bu sabah USDT bulunduran borsalarda fiyat 6400’lü seviyelerden 7800 dolara kadar yükseldi, Tether bulunmayan borsalarda ise rakam 6600 seviyelerinde kaldı. USDT’nin (Tether’in) sonu yaklaşıyor mu?

Binance CEO’su geçen hafta Twitter’da yaptığı açıklamada kullanıcılara “Eğer USDT hakkında endişeleniyorsanız, diğer bir stable coin olan PAX’a geçebilirsiniz” şeklinde açıklamada bulunmuştu. Açıklama akıllara Binance’nin USDT’den yakın zamanda vazgeçebileceği şeklinde yorumlanıyor. Ayrıca regüle bir stable coin olan PAX ise Binance’de USDT karşısında 1.2 USD seviyelerine kadar çıkış gösterdi. Tether ise USD karşısında $0.93’lere kadar düşüş gösterdi.

Kucoin ise bugün yaptığı açıklamada USDT deposit ve withdraw’ların geçici olarak durdurulduğunu bildirdi. Tüm bunlar USDT’de sona yaklaşıldığı anlamı taşıyor olabilir. Tether ile ilgili başlıca sorun, piyasaya sürdüğü coin miktarı kadar banka hesaplarında USD tutup tutmadığının net olarak bilinmiyor olması.

Yazının yayınlandığı tarih itibariyle Tether bulunduran borsalarda 1 BTC 7030 USD’lerden işlem görürken, Tether bulunmayan borsalarda bu rakam 6500 dolar civarlarında seyrediyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar