X


Binance, Taylandlı Milyarder İle El Sıkıştı: Yerel Kripto Para Borsası Geliyor

Binance, Taylandlı milyarder Sarath Ratanavadi ile ortaklık kurarak yeni bir borsa girişimine adım atıyor.
16:49
17 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Binance, ülkede bir kripto borsası kurmak adına Taylandlı milyarder Sarath Ratanavadi’nin Gulf Energy Development Public Company’nin tamamına sahip olan bir kuruluş olan Gulf Innova Company ile iş birliği kurdu. Gulf Energy, kripto para endüstrisine adım atmak için geçtiğimiz ay Gulf Innova’yı kurdu.

Binance, Yeni Adımını Duyurdu

Binance, Taylandlı milyarder Sarath Ratanavadi ile ortaklık kurarak yeni bir borsa girişimine adım atıyor. Şirket yetkilileri, ortaklarla birlikte yaptırım yapacağını ve gelecekte bir dijital platform oluşturmak için tüm tarafların uzmanlığına ihtiyacı oldukları açıklamasında bulundu.

Binance ile ortaklık sürecine gelince Gulf Energy, ülkede yerel şirketler ağı ile bir iş kurma konusundaki uzmanlığın Binance’in borsa teknolojisi ile bir araya getireceleği aktarıldı. Binance sözcülerinden bir isim The Block’a verdiği demeçte bu atılımın Tayland’daki fırsatları keşfetmenin ilk adımı olduğunu kaydetti. Söz konusu isim, “Amacımız Tayland’da kripto ve blok zinciri ekosistemini geliştirmek için hükümet, düzenleyiciler ve yenilikçi şirketlerle birlikte çalışmak” dedi.

Binance, Erişim Alanını Genişletiyor

Binance, operasyonlarını küreselleştirmek adına son aylarda birkaç adım attı. Geçtiğimiz ay şirket, ülkede kripto valrık hizmet sağlayıcısı olmak için Bahreyn Merkez Bankası’ndan onay aldı. Ayrıca Binance, yakın zamanda Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi ile bir kripto düzenleyici çerçeve oluşturulması konusunda masada olacak.

Geçtiğimiz yıl birçok ülkenin finansal denetleyicisinden nota alan Binance, bu yıl ile birlikte stratejisini genişleme ve düzenleme kuralları çerçevesine aldı. Henüz kesin bir düzenleyici resmin çizilmemesine rağmen Binance, KYC kurallarına harfiyen uyuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar