X


Dogecoin Kurucusu Billy Markus’tan Web3 Eleştirisi

Web3'e karşı sert duruş, hem Musk hem de Markus'tan çift yönlü geldi.
17:15
17 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dogecoin kurucusu Billy Markus, son tweet’inde Web3 topluluğuna bir kez daha seslenerek kullanıcıların mal ve hizmetlerden önce yalnızca paraya odaklandığını belirtti. Dogecoin geliştiricisinin Web3 endüstrisi ile ilgili genel kanısı, Elon Musk’ın Web3 destekçileri ile dalga geçtiği tweet’inden sonra başladı.

Musk ve Markus Neden Web3’e Saldırıyor?

Web3’e karşı sert duruş, hem Musk hem de Markus’tan çift yönlü geldi. Daha önce Musk, kullanıcısına Web3 parantezi içerisinde topa tutarken endüstrinin yavaşladığını ve etrafındaki hype’ın yavaş yavaş dağıldığını aktarmıştı. Billy Markus ise Musk’ın bu görüşünü destekleyen bir GIF yayınladı.

Dogecoin yaratıcısı ve destekçisi isimlerin Web3’e yönelik sert demeçlerinin nedeni açık olmasa da her ikisi de Twitter’da birbirlerine arka çıkıyor. Musk daha önce Dogecoin’in temelde kripto endüstrisinde gördüğü en iyi şey olduğunu kaydetmişti. Böyle bir açıklamanın arkasındaki ana nedenler ise Bitcoin’den daha düşük bir maliyetle daha fazla sayıda işleme imkan tanıyan Dogecoin’in işlem ücreti ve hızıydı. Web3, internet kullanıcı verilerinin tek sahibi olacağı web’e merkezsizlik ilkesini getiriyor. Konsept, blok zinciri ve merkezsiz teknolojilerin daha da geliştirimesiyle mümkün hale geldi.

Dogecoin Fiyatı

Lider meme kripto para Dogecoin, Tesla’nın bazı ürünlerinde ödeme yöntemlerine eklendiğinden bu yana yükseliş eğilimi elde etti. DOGE, bir haftalık zaman dilimi içerisinde %13’ün üzerinde arttı ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.17 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Dogecoin fiyatı, genel piyasa trendini takiben hareket etse de gelişmeler fiyatın ani sıçramasına yol açmıştı. Kısa süreliğine alım çılgınlığı ise yerini tekrar düşük seviyelere bıraktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar