X


Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Teknik Çalışmaları Neye İşaret Ediyor?

Bitcoin yorumları.
17:51
17 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Diğer indikatörlere göre daha az popülaritesi bulunan bu analiz göstergeleri, Bitcoin için olumlu sinyaller veriyor. Lider kripto para birimi 42.000 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürüyor.

Bitcoin Analizi

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin‘in 10 haftalık basit hareketli ortalaması 50 haftalık MA’nın altına düşmek üzere ve düşüş geçişi onaylanıyor. Tarihsel olarak negatif sinyalin geçici fiyat diplerini ve ayı piyasa sonunu işaret eden bir gösterge olduğunu kanıtlandı.

Mart 2020 ortasındaki önceki düşüş eğilimi, Bitcoin‘i 4.000 dolara kadar itmişti. BTC sonraki aylarda toparlandı ve aralık ayına kadar 20.000 doların üzerine çıkarak rekor seviyelere ulaştı. Benzer şekilde Bitcoin Ocak 2020’nin başlarında ve Haziran 2018’in ortalarında negatif geçişlerin onaylanmasının ardından dibe vurdu ve en az %25 toparlandı.

Hareketli ortalamalar geriye dönük verilere dayanmaktadır. Bu nedenle haftalık, aylık grafiklerde aşırı satım ve alım koşulları ile birlikte sıçrama, boğa piyasası düzeltmeleri potansiyelini temsil etmek için düşüş ve yükseliş geçişleri baz alındı.

Bununla birlikte bağımsız göstergeler ve deneyimli yatırımcılar şu anda önemli bir fiyat sıçrama olasılığının düşük olduğuna işaret eden para akışı ve temelleri içeren grafik tabanlı sinyalleri okumayı tercih ettikleri için teknik çalışmalar güvenilmez ilan edildi. Bitcoin Eylül 2014’te görülen 10 ve 50 haftalık MA’lar arasındaki ilk ay çaprazının onaylanmasının ardından derin bir düşüş yaşamıştı.

Bitcoin Dar Aralıkta Kaldı

Lider kripto para birimi Bitcoin, bir süredir dar fiyat aralığında hareket ediyor. Piyasaya aşırı korku eğilimi pompalanırken belirsizlik, yatırımcıların BTC pozisyonlarından çıkmasına neden oluyor. BTC parametreleri uzun vadede oldukça sağlıklı gözükse de kısa vadede bazı önemli sınavlardan geçecek.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar