X

Binance, Satışa Sunacağı Yeni Launchpool Projesini Tanıttı: Automata (ATA) Nedir?

Automata Network nedir?
12:01
1 Haziran 2021

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 2019 yılın elde ettiği popülerliğin büyük bir kısmını Binance Launchpool‘a borçlu.

Binance Launchpool’un 20. Projesi Automata (ATA)

Binance Launchpool’un her yeni projesi de bu sebeple bir hayli önemli ve Binance‘in başarısını devam ettirebilmesi için oldukça kritik projelerin seçildiği biliniyor.

Binance Launchpool tarafından yapılan son açıklamada ise yeni projenin Automata (ATA) olduğu vurgulandı. Binance kullanıcıları, belirtilen süre içerisinde Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD) ve Polkadot (DOT) stake ederek ATA elde edebilecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Nasıl ATA Kazanılır?

Automata, Binance Launchpool’un 20. projesi olacak. Merkezsiz bir hizmet protokolü olarak tanıtılan ATA, merkezsiz uygulamalar (dApp) için bir tür gizlilik odaklı ara yazılım katmanı şeklinde hizmet verecek. Kullanıcılar 2 Haziran 2021 tarihinden itibaren 30 gün boyunca BNB, DOT ve BUSD stake edebilecek.

Binance, 7 Haziran 2021 tarihinde ise ATA’yı İnovasyon Bölgesi içerisinde listeleyecek. İlk listelenme ile beraber ATA/BTC, ATA/BNB, ATA/BUSD ve ATA/USDT işlem çiftlerinin alım satıma sunulacağı vurgulandı. Toplamda 1 milyar arzı bulunan ATA’nın sadece %4’lük maksimum token arzı Launchpool ödülleri olarak verilecek.

Automate Network (ATA) Nedir?

Peki Binance’in seçtiği ATA projesi tam olarak nedir ve neyi amaçlıyor? DApp’ler için gizlilik odaklı bir ara yazılım hizmeti verecek olan Automata Network, anonim oylama veya Miner Extractable Value (MEV) Minimization gibi ek özellikler sayesinde aslında hem gizliliği hem de ağdakilerin özgürlüğünü üst düzeye çıkartmayı hedefliyor.

Automata Network’ün kendi kripto parası olan ATA da yönetişim, madencilik ödülleri, protokol ücretleri ve Geode isimli token satışlarına katılmak için kullanılabilecek. Geode isimli token satış platformu için aynı Launchpool’a benzer bir model izleneceği söylenebilir.

Son dönemde token satış platformlarının hiç olmadığı kadar popüler olduğu biliniyor. Ethereum ağında bunun gibi birçok proje rekor yükseliş elde etti ve Binance Launchpool da bu modelin işe yaradığını göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar