X


Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?

Binance komisyon ücretleri nasıl belirleniyor?
11:32
16 Şubat 2021

Kripto para birimleri ve borsaların popülerliği son birkaç yılda gözle görülür şekilde arttı. Yatırımcılar ve kullanıcılar da kendilerin en uygun seçenekleri sunan borsaları seçme eğilimi içinde bulunuyor ve bu noktada komisyon ücretleri önemli bir etken olarak değerlendiriliyor.

Binance Borsası Nedir?

Binance, kripto para birimleri ile alım-satım ve yatırım işlemlerinin yapılabildiği bir borsa olarak tanımlanabilir. Binance kripto para borsasında kullanıcılar hem kripto para/kripto para hem de kripto para/geleneksel para işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Günümüzde işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası konumunda yer alan Binance’in CEO’luk koltuğunda Changpeng Zhao oturuyor. 2017 yılında kurulan ve gerek geliştirme adımları gerekse eklediği kripto para birimleri ile hızla büyüyen ve yükselen Binance, 2018 yılından bu yana işlem hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olma özelliğini koruyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Binance, Türkçe dil desteği sunduğu için Türk kullanıcılar tarafından da tercih edilen bir kripto para borsası olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Binance Türk Lirası ile işlem hizmeti de sunuyor ve Binance’in türk topluluğu da bulunuyor. Dolayısıyla kullanıcılar para birimi ve dil konusunda herhangi bir zorluk yaşamadan Binance’i kullanabiliyor.

Binance Komisyon Nasıl Hesaplanır?

Binance kullanan kullanıcılar para yatırmak için herhangi bir ücret ödemiyor. Ancak platform bazı işlemlerde komisyon talep ediyor. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar eğer alım satım komisyonlarını Binance Coin (BNB) ile ödemiyorsa her alım satım işlemi için standart komisyonun %0.1 olduğu ifade ediliyor.

Eğer kullanıcı BNB ile ödeme yapıyorsa alım satım komisyonlarında indirimlerden faydalanabiliyor. Ayrıca eğer kullanıcının BNB bakiyesi bulunuyorsa alım satım komisyonu bu bakiyeden karşılanıyor.

Binance’de para çekim ücretleri ise aktif olarak piyasanın güncel durumuna bağlı olarak belirleniyor. Bu ücretler de Binance’in “komisyon tablosu” sayfasında günce olarak paylaşılıyor.

Öte yandan Binance VIP müşterilerine özel işlem ücretleri sunuyor. Bunun içinde kullanıcı işlem hacminin belli bir seviyede olması bekleniyor. Örneğin bir kullanıcının hesabında 50 BNB bulunuyorsa o kullanıcı 1. seviye VIP müşterisi oluyor. İşlem ücretleri de VIP seviyesi arttıkça farklılık gösteriyor.

Binance Nasıl Kayıt Olunur?

Binance kullanım kolaylığına önem veren bir platform olduğu için kayıt işlemi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Binance’in web sitesinde sağ üst köşede yer alan “Kayıt ol” ya da “Register” seçeneği seçildikten sonra e-mail bilginizi girerek ve bir şifre oluşturarak Binance’ ücretsiz bir şekilde olabilirsiniz. Kayıt işleminde verilen e-mail’in doğruluğu oldukça önemli. Çünkü bazı doğrulama ve onaylama bildirimleri mail üzerinden yapılıyor.

Hesap oluşturulmasının ardından istenilen bilgileri doldurarak kullanıcılar, kripto para alım satım işlemi yapmaya başlayabilir.

Buna ek olarak hesap güvenliği sebebiyle çift faktörlü kimlik doğrulamanın yapılması ve kripto para alım satım işlemine bu şekilde başlanması oldukça önem taşıyor.

Bunların yanında Binance’te hesap oluşturmak için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.

Ayrıca Binance mobil uygulaması üzerinden de kullanıcılar hesap oluşturabiliyor. Mobil uygulamayı indirdikten sonra masaüstü uygulamasında olduğu gibi “Kayıt ol” ya da “Register” seçeneği seçilerek ve adımlar takip edilerek Binance hesap açma işlemi tamamlanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar