X


Binance Nasıl Kullanılır?

Kripto para borsası Binance nasıl kullanılır?
10:54
16 Şubat 2021

Kripto para birimlerindeki popülerlik ve bilinirlik arttıkça kripto para borsalarının da öneminin arttığı görülüyor. Bu noktada işlem hacmi bakımından büyük olan kripto para borsalarının ise özellikle dikkat çektiği görülüyor. İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance’in ise hem en çok aranan hem de en çok kullanılan borsalar arasında yer aldığı ifade edilebilir.

Binance Nasıl Üye Olunur?

Binance, hem işlem hacmi ile hem kullanıcı sayısı ile hem de kullanım kolaylığı ile dikkat çeken bir kripto para borsası olarak nitelendirilebilir. Özellikle kolay kullanım özelliği ve Türkçe kullanım seçeneği ile dikkat çeken Binance’e üye olmak oldukça basit.

Binance web sitesinde sağ üst köşede yer alan “Kayıt ol” seçeneği seçildikten sonra e-mail bilgisi girilerek ve bir şifre oluşturularak Binance ücretsiz kayıt işlemi başlatılıyor. Hesap oluşturulmasının ardından istenilen bilgileri doldurarak kullanıcılar, kripto para alım satım işlemi yapmaya başlayabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak hesap güvenliği sebebiyle çift faktörlü kimlik doğrulamanın yapılması ve kripto para alım satım işlemine bu şekilde başlanması oldukça önem taşıyor.

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Binance’te Bitcoin ya da diğer kripto paralar ve geleneksel para birimleri ile işlem yapabilmek için öncelikle hesap oluşturmak gerekiyor. Hesap oluşturmak ise yukarıda da bahsedilen adımlar ile gerçekleştirilebilir.

Buna ek olarak Binance’te hesap oluşturmak için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Ayrıca üye olurken verilen e-mail adresinin güncel olması da önem taşıyor. Çünkü Binance doğrulama kodlarını e-mail ile ya da telefon numarası ile gönderiyor.

Öte yandan Binance mobil uygulaması üzerinden de hesap açabilirsiniz. Mobil uygulamayı indirdikten sonra masaüstü uygulamasında olduğu gibi “Kayıt ol” ya da “Register” seçeneği seçilerek ve adımlar takip edilerek Binance hesap açma işlemi tamamlanabilir.

Binance Nasıl Coin Alınır?

Binance ile herhangi bir kripto para birimi satın almak için öncelikle borsaya geleneksel para ya da coin göndermek gerekiyor. Para yatırma sayfasında “itibari para” seçeneğinden ya da “kripto” seçeneğinden bakiye gönderimi gerçekleştirildikten sonra kripto para/kripto para ya da geleneksel para/kripto para işlemlerine başlayabilirsiniz.

Bu noktada eğer itibari para gönderecekseniz, para göndermek için kullanılan hesabın, Binance hesap sahibi ile aynı kişiye ait olması gerektiğini unutmamanız gerekiyor.

İtibari para ya da coin gönderimi tamamlandıktan sonra Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimi ile Binance’te işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle hangi işlem çiftinde işlem yapmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor.

Örneğin; BTC/TRY işlem çiftinde işlem yapmak için ilgili sayfaya gittikten sonra almak ya da satmak istediğini miktarı girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Buna ek olarak eğer piyasa fiyatından değil de daha düşük fiyattan satın almak istiyorsanız “limit” seçeneğinden de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için almak istediğiniz fiyatı ve ne kadar satın almak istediğinizi girerek “BTC al” seçeneğine tıklamanız yeterli. İstenilen fiyat koşulları sağlandığında Binance otomatik olarak işleminizi gerçekleştirecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar