X


Binance’tan Yeni Duyuru: Terra (LUNA) Delist mi Ediliyor?

Kripto piyasasının dev borsası Binance, sabah paylaştığı duyurudan sonra iki yeni duyuru paylaşarak LUNA'nın kaderini belirliyor.
15:30
12 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance, bugün sabah saatlerinde Terra (LUNA) marj işlemleri için listelenmenin kaldırılacağını duyurmuştu. Bu gelişme ile USDT-LUNA kaldıraç ve marj katmanları maksimum 8x’e kadar düşürülmüştü. Bunun yanı sıra Binance, yeni iki duyuru daha yaparak LUNA için kritik adımlar atıyor.

İşlemler Askıya Alındı!

Bu duyurudan sonra Binance, Terra (LUNA)’daki ağ tıkanıklığı nedeniyle LUNA ile yapılan işlemleri askıya alıyor. LUNA için yapılan para çekme işlemleri Binance’ta ve Terra ağında ciddi bir yavaşlığa sebebiyet veriyor. Binance, ağ durumunu izlediklerini ve kullanıcılarına mümkün olabilecek en kısa sürede çözüm üreteceklerini söylüyor.

Ayrıca Binance, para çekme işlemlerini hızlandırmak ve gelen talepleri karşılayabilmek için cüzdan sayısını artırmaya çalıştıklarını bildiriyor. Bu süreçte Binance’ta para çekme işlemleri, yavaşlık nedeniyle sırada bekliyor ve ağ giderek sıkışık oluyor. Binance ise çözümü direkt olarak para çekme işlemlerini askıya almada buluyor.

Marj Çiftleri Delist Ediliyor

Ayrıca Binance, yaptığı marj işlemleri duyurusundan sonra LUNA’nın marj işlemlerini tamamen listelenmeden kaldırıyor! Binance, LUNA/BUSD, LUNA/USDT, LUNA/BTC çapraz marj çiftlerinin, LUNA/BUSD, LUNA/USDT, LUNA/BTC, LUNA/ETH ve LUNA/UST izole marj çiftlerini artık tamamıyla delist ediyor. Borsa, yine de yukarıdaki varlıklara sahip olanların diğer dijital varlıklarla takasının gerçekleşebileceğini belirtiyor. Bu marj çiftlerinin delist edilmesi, yarın Türkiye saatiyle saat 10:00’da olması bekleniyor.

Böylece Binance, önce LUNA için çapraz ve izole marj borçlanmasını askıya alıyor, sonrasında ağ tıkanıklığı nedeniyle tüm işlemleri askıya alıyor. Bunun yanı sıra LUNA ile marj işlemlerini tamamen listelenmeden kaldırıyor. Ayrıca Binance, çapraz marj çiftlerinde bekleyen tüm emirlerin iptal edileceğini ve daha sonra bu çiftlerin kaldırılacağını bildiriyor. Öte yandan Terra’nın kurucusu Do Kwon ise, UST yakımı ve LUNA stake edilmesi kurtarma planıyla onları tekrardan hayata döndürmeye çalışıyor. Ancak Binance’ın bu hamleleri, bu kurtarma planına eksi yönde bir etki yaratabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar