Reklam

Binance CEO’su CZ, Blockchain Etkinliğinde Kripto Düzenlemelerini Değerlendirdi

Binance'in CEO'su CZ, kripto para benimsenme oranlarına dikkat çekti.
17:44
18 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain Summit Dubai’nin ikinci gününde konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para piyasası katılımcılarını ilgilendiren önemli konulara değindi. CZ, blok zinciri dünyasında kaydedilen ilerlemeler hakkında görüşlerini bildirirken özellikle düzenleme çalışmalarındaki stratejileri ele aldı.

Changpeng Zhao’nun Açıklamaları

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in CEO’su olan CZ, kripto para benimsenme oranlarına dikkat çekti. El Salvador gibi bazı ülkeler bu alanda sıçrama kaydederken İngiltere ve Kanada önemli gelişmelerin eşiğinde.

CZ; hükümetlerin, düzenleyici kurumların ve bankacılık yapılarının onlarca yıldır var olduğunu ve bunların bir gecede değişmesini beklemenin hayalcilik olduğunu aktardı. Ayrıca birçok düzenleyicinin yeni kripto odaklı zorlukların nasıl üstesinden geleceği konusunda şaşkına dönmüş olduğu görülüyor.

Bununla birlikte birçok düzenleyici kripto para alanını düzenlemeye başlamak adına adımlar atmaya başladı ve ilerlemeler konusunda hevesli. Ayrıca düzenleyiciler yavaş bir süreçle yeni ve adil düzenlemeler belirlemelere alışana kadar kuralları yeniden tartışacaktır.

Binance, Düzenleyici Radarından Kurtuldu

CZ, dünya çapındaki tüm düzenleyicilere el uzattığını belirtti. Binance ve genişletilmiş endüstrinin en iyi uygulamaları birlikte paylaşabilmeleri adına buluşmaya istekli ve açık olduğunu aktardı. Ayrıca Binance, ile ilgili herhangi bir konu hakkında açık bir tartışma başlatmaya istekli.

Changpeng Zhao, bazı düzenleyicilerin iyi niyetle yola çıktığını ancak bu düzenlemelerin pratikte, özellikle de büyük ölçekte uygulanamayacağının altını çizdi. Bu nedenle iletişim kurmak adına net kanallara sahip olmak son derece önemlidir.

Birçok finansal denetleyici Binance‘e operasyonları nedeniyle uyarılarda bulunmuş ve bazıları faaliyet durdurma emri vermişti. CZ, bu düzenleyici baskının ardından strateji değişikliğine gitmiş ve yeni bir yol haritası belirlemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar