Reklam

Binance’ın BNB’si için Büyük Çıkış Yapan Stake Token’ı Duyuruldu

Staking ürünleri sunmasıyla bilinen kripto para şirketi Stader Labs, son stake token'ı BNBx'in BNB Chain üzerinde piyasa sürüldüğünü duyurdu.
15:00
5 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Staking ürünleri sunmasıyla bilinen kripto para şirketi Stader Labs, son stake token’ı BNBx’in BNB Chain üzerinde piyasa sürdüğünü duyurdu. Stader, geçen ay likiditeyi korurken verimi (APY) en üst düzeye çıkarmak için benzer yeni ürünlerini duyurmuştu.

BNB Chain Üzerinde Çalışıyor

Stader, yaptığı açıklamada, 3 saatten daha kısa bir sürede 1 milyon doların üzerinde BNB‘nin stake edildiğini ve şu anda yüzde 300’e yakın APY teklif edildiğini belirtti. BNB Chain, dev kripto para borsası Binance‘ın yerel token’ı BNB ile başlatılan bir Blockchain’dir. BNB fiyatı yazım sırasında son 24 saatte yüzde 6,16 ve 7 günde 10,59 yükselişle yönünü yukarı çevirmiş durumda.

BNBx, şu anda BNB sahibi olan kullanıcılar için bir stakeing ürünüdür. Stader’ın duyuruları sırasında, daha fazla insan BNBx ile stake etmeyi seçtikçe değerinin BNB’ye kıyasla artmasının beklendiği aktarıldı.

Öte yandan BNBx’in sabit bir APY’si bulunmuyor. Platform üzerinde BNB‘nin stake edilmesinin ardından BNBx basılıyor ve platformdaki çeşitli doğrulayıcılar arasında en uygun şekilde stake dağılımı yapılıyor. Doğrulayıcılara, kullanıcılar için APY‘yi belirleyen bir ödül sunuluyor. Şirket, belirli durumlarda yüzde 500’ün üzerinde APY ile kilitlenen toplam değere bağlı olarak kullanıcıların kazanabileceği tahmini bir APY tablosu da paylaştı. APY sayıları şu anda yüzde 5,5’lik temel APY’yi ve ayrıca Stader’dan yüzde 270’in üzerinde ödül APY’sini içeriyor.

BNBx Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Stader kısa süre önce BNBx deneyimini ölçmek için bir beta testi yapmış ve testlerin büyük oranda başarıyla sonuçlandığını, kullanıcıların yüzde 100’ünün bir dakikadan kısa sürede BNB’lerini stake edebildiklerini açıkladı. Ayrıca, kullanıcıların platform üzerindeki deneyime çok yüksek puan verdiğini de aktardı.

BNBx, ödül odaklı bir likidite token’ıdır ve daha fazla ödül tahakkuk ettikçe token’ın değeri de artıyor. BNBx ve BNB arasındaki döviz kuru şu anda 1:1 oranında, ancak yakında metamatiksel bir formüle göre bu oranın değişmesi söz konusu.

Kullanıcılar, stake ettikleri BNB için herhangi bir komisyon ücreti ödemezken, sadece kazandıkları ödüller üzerinden komisyon ücreti ödüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar