X


Bill Gates’ten Kripto Paralara ‘Övgü’

Microsoft'un başındaki isim Bill Gates yeni konuşmasında kripto para övdü.
09:00
7 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Microsoft’un kurucusu Bill Gates geçmişte kripto paralardan övgüyle bahsetmişti. Gates yeni konuşmasında da aynısını yaptı ve dijital teknolojinin dünyanın en fakir insanlarını güçlendirebileceğini kaydetti.

Gates geçmişte BTC hakkında son derece olumlu yorumlar yapardı. Son zamanlarda ise BTC’nin finansal sistemdeki yeri hakkında konuşmayı tercih ediyor. Kripto para sektöründe “bankalara erişimi olmayan kesim” olarak anılan dünyanın yoksul insanları Gates’e göre finansal araçlara erişemese de bu insanların işgücü ve bilgisi küçümsenmemeli. Ayrıca verimsiz bir nakit ekonomisi insanları daha fazla yoksulluğa sürüklüyor.

Gates bu soruna çözüm olarak kripto paraları gösteriyor. Kripto paraların bunun yanı sıra sağlık ve tarım gibi sektörlerin gelişimine büyük katkı sağlayabileceğini dile getiriyor.

Gates daha önce söylediklerini tekrarlayıp işlemlerin kripto paralarla %90 daha ucuza yapılabileceğini ve bu yolla inovatif finansal ürünlerin ve hizmetlerin insanlara ulaştırılabildiğini kaydediyor. Bu süreçte bundan sonrası için şöyle konuşuyor:

Yakın gelecek için iki öncelik görüyorum. İlk olarak yoksulların bu noktada müdahil olması için politika değişikliklerine gitmeliyiz. Daha sonra bir ölçü sistemine ihtiyacımız var. İnsanların yalnızca hesaplara sahip olmakla kalmayıp finansal aktivitelerden gerçek anlamda faydalanıp faydalanmadığını takip edecek bir sistem.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER