X


Beşiktaş’ın Şampiyonluğu, Galatasaray Fan Token (GAL) Yatırımcılarını Vurdu!

GAL fiyatı, şampiyonluğun kaçması ile sert düştü.
23:17
15 Mayıs 2021

Türkiye Süper Lig‘in şampiyonu resmen Beşiktaş oldu. Beşiktaş’ın şampiyon olması şu an Türkiye’nin dört bir yanında coşkuyla kutlanıyor olsa da özellikle Galatasaray taraftarları ve Galatasaray Fan Token yatırımcıları ciddi bir üzüntü yaşamış olabilir.

GAL, Şampiyonluk Beklentisi İle Rekor Kırıp, Sert Düştü

Galatasaray Fan Token, 12 Mayıs 2021 tarihinde 7,61 dolardan işlem görürken Galatasaray’ın şampiyonluk beklentisi sayesinde 30,09 dolar seviyesine kadar yükseldi. GAL’ın tüm zamanların rekorunu kırması ise şampiyonluğun kaçırılması ile beraber sadece hayret verici bir anı olarak kaldı.

GAL token bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 9,75 dolardan işlem görüyor ve son 1 saat içerisinde %41 düşüş yaşadı. Değerinin neredeyse yarısını kaybeden GAL’ın bu düşüşü ise şampiyonluğun kaçırılması durumunda beklenen bir şeydi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Chiliz Ortağı Tokenler, Bu Dönemde Çok Hareketli

Chiliz ortaklığı ile piyasaya sürülen taraftar tokenlerinin özellikle takımların önemli gelişmeleri öncesinde sert düştüğü veya yükseldiği görülmüştü. Bu durum Juventus ve Milan gibi takımların da başına geldi ve Türkiye’deki futbol hayranlığı göz önüne alındığında Galatasaray’ın bunu yaşaması da oldukça makul gözüküyor.

Buna rağmen Galatasaray’ın taraftar tokeninin böylesine sert düşmesi yatırımcıların ciddi anlamda panik içerisine girmesine neden olmuş olabilir. Paniğe yenik düşmeyen kullanıcılar ise bu düşüşü fırsat olarak kullanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar