X


Basic Attention Token (BAT) SEC Haberinin Ardından Dalışa Geçti

Coinbase'de listelendikten sonra düşüşe geçen BAT, bir gün içerisinde büyük değer kaybı yaşadı.
22:03
9 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Brave tarayıcısının kripto parası Basic Attention Token SEC’in kısıtlama getireceği haberleri sonrasında bir gecede %20 değer kaybetti.

Bitcoin ve kripto para piyasası uzun süredir devam eden ayı sezonundan kurtulmaya çalışırken BAT son haftalarda oldukça iyi bir ivme yakalamıştı. Ek olarak Coinbase’de listeleneceği duyurulan BAT yatırımcısını güldürmüştü.

Brave tarayıcısının temelini oluşturan BAT ekim ayına kabaca 0,16 dolardan değer görerek başlamıştı. Ancak o zamandan bu yana token’ın değerine art arda listelendiği borsalardan değer katıldı. Yakın zamanlardaki tep noktası 0,36 dolara kadar ulaştı. Ancak büyük bir düzeltme yaşadı ve şu anda 0,29 dolardan işlem görüyor ve 298 milyon dolar piyasa değerine sahip.

Geçen hafta Coinbase BAT’ı listeledi. Bir coin genellikle Coinbase’de listelendiğinde yükselir ancak BAT için öyle olmadı, BAT normal bir seviyeden daha derin bir düzeltme yaşadı.

BAT bir Ethereum tabanlı ERC 20 token’ı. Dün merkezsiz kripto para borası EtherDelta SEC tarafından lisanssız olduğu için cezaya çarptırıldı. SEC bu tarz bir yaptırımda ilk defa bulundu ve ERC 20 token’larının bazılarının menkul kıymet olarak değerlendirilebileceğini belirtti. SEC genellikle ICO yoluyla ortaya çıkmış kripto paraların menkul kıymet olabileceğini düşünüyor. BAT Brave tarayıcısı için kullanılan özel bir token olsa da ICO düzenlemişti. SEC Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olarak değerlendirilmeyeceğini netleştirdi ancak diğer kripto paralar için belirsizlik sürüyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar