reklamı kapat

Bankaların Foyaları Ortaya Çıkıyor, Bir Skandal Daha!

Dev banka Wells Fargo çarpıcı bir gelişmeyle gündemde.
31 Aralık 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Amerika’daki en büyük üçüncü banka olduğu belirtilen Wells Fargo 2 trilyon dolar değerinde varlığa sahip bir finansal kuruluş. Banka geçtiğimiz günlerde sıra dışı bir iddiaya konu olarak gündemde kendine geniş yer buldu. Müşterilerini 15 yıl boyunca sistematik olarak aldattığını kabul eden bankanın 575 milyon dolar ceza ödemesine karar verildi.

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin hakkında olumsuz yorumda bulunan geleneksel kuruluşlar son günlerde çeşitli skandallara karışmaya başladı. Bitcoin’in güvenilmez olduğuna işaret eden bu kuruluşların gerçekleştirdikleri eylemlerle kullanıcılarının güvenlerini kırması oldukça ironik bir durum. Wells Fargo da bu finansal kuruluşlar arasında yer alıyor. Banka tarafından geçmişte yapılan açıklamalarda Bitcoin’in oldukça riskli bir yatırım yöntemi olacağı ifade edilmişti. Ancak görünüşe bakılırsa dev banka da kullanıcıları için risk teşkil ediyormuş.

Ülke genelinde yürütülen federal bir soruşturmanın ardından Wells Fargo, çalışanlarının 2002 ile 2017 yılları arasında banka müşterilerinin adına düzenlenmiş ve 3,5 milyondan fazla gerçeğe aykırı kredi kartı ve banka kartı düzenlediğini kabul etti. Bu olay son zamanlarda finansal kuruluşların adının karıştığı skandallar listesinde yerini aldı.

Banka daha sonra müşterilerine hiç imzalamadıkları çeşitli finansal hizmet ürünlerini ya da çeşitli sigorta poliçelerini ödetti. Bankanın çalışanlarıysa bu geniş kapsamlı dolandırıcılığa karışmalarını, işlerini kaybetme korkusuyla açıklıyor. Çalışanlara göre Wells Fargo’nun satış hedeflerine uyulmaması işten çıkarılma sebebi olabiliyor.

Yaşanan gelişmeler Bitcoin’i savunan ve bankalara karşı propaganda yapan ünlü isimlerin ekmeğine yağ sürdü. Anthony Pompliano da bu isimler arasında. Pompliano tarafından Twitter üzerinde yapılan paylaşımlar bunun gibi durumlara dikkat çekiyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


  • HASAN
    6 ay önce

    Abi İNTEXCOİN ‘i İtalya da kendim şahit oldum italyanlardan da duydum 20 yıldır italyadayim.. İNTEXCOİN GELİYOR T.C DEVLET DESTEKLİYECEGİ SÖYLENİYOR VE ÇOK CİDDİ İTALYANLARLA ORTAK OLDULAR İKİ AY ONCE YERLI MARKA OLAN İNTEXCOİN İ İNCELEYİNİZ DERİ (ÖNERİM SADECE )

    6