Reklam

Balinaların Aldığı 10 Altcoin! Listeye Yeni Girenler Var!

Büyük yatırımcılar son günlerde neler alıyor? Listeye yeni giren altcoinler var ve özellikle birkaç altcoin dikkat çekiyor.
19:55
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük Ethereum balinalarının biriktirdiği altcoinleri izlemek faydalı sonuçlar doğurabiliyor. Büyük yatırımcıları izlemek genelde para kazandırır. Peki kripto para piyasalarındaki en büyük yatırımcılar yani balinalar son zamanlarda hangi altcoinlere yöneliyor? Yeni ilgi duymaya başladıkları altcoinler hangileri?

Balinaların Aldığı Altcoinler

Dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinaları, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) ve ademi merkeziyetçiliğe öncelik veren birkaç altcoin biriktiriyor. Blockchain takipçisi WhaleStats‘a göre, en iyi 100 Ethereum balinası şu anda en çok bir çift stablecoin ve yarım düzineden fazla altcoin ile ilgileniyor, Chainlink altıncı sırada ve 25.576 LINK tokeni için 186.693 dolarlık bir satın alma görüyor.

Ethereum balinaları ayrıca 249.918 SRM tokeni için yaklaşık 299.901 dolar harcayarak merkezi olmayan türev borsası Serum’u portföyüne katıyor.

Ethereum Balinaları

Zengin yatırımcılar, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne, özellikle de getiri optimizasyon protokolü Yearn.Finance’a görünüyor. Balinalar, ortalama 25.883 ile YFI biriktirmeye devam ediyor. Diğer bir merkezi olmayan protokol 1inch (1INCH) ise balinaların en fazla ilgi duyduğu onuncu kripto para oldu.

Genel sıralamada ikinci olan FTX kripto para borsasının yerel tokeni FTT ise balinalardan ilgi görmeye devam etti. Yaklaşık 301.121 dolar maliyetle 9.847 FTT biriktirdiler. Listede sekizinci sırada, DeFi girişimi Rari Capital’in yerel tokeni olan Rari Governance (RGT) yer alıyor. Dokuzuncu sırada, stablecoin ekonomisini DeFi’ye getirmeyi amaçlayan Fei Protokolünün yönetim tokeni olan Tribe (TRIBE) yer alıyor. Balinalar 27.557 TRIBE için ortalama 6.936 dolar harcadı.

US Dollar Coin (USDC) ve Tether (USDT) en büyük 100 Ethereum balinaları arasında en fazla tutulan iki token oldu. Ethereum ise son zamanlarda balinaların yaptığı alımlarda hacim bakımından beşinci sıraya oturdu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar