Reklam

Balina Akını: 600 Milyon Dolar Bu 5 Altcoin’e Aktı!

Kripto para piyasası sert düzeltmeler yaşarken, balinalar da dipten alımlar yapmaya devam ediyor. Önde gelen bir balina, 600 milyon doların üzerinde altcoin alımı yaptı.
19:00
10 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Kripto para piyasası sert düzeltmeler yaşarken, balinalar da dipten alımlar yapmaya devam ediyor. Önde gelen bir balina, 600 milyon doların üzerinde altcoin alımı yaptı.

AVAX ve MATIC, Balinanın Odak Noktası Oldu

WhaleStats’a göre, “Scarlet Witch” isimli bir BNB balinası, tek bir işlemde 242,5 milyon dolar değerinde yaklaşık 10 milyon Avalanche (AVAX) satın aldı. Bu, platform tarafından son 24 saat içinde kaydedilen en büyük işlem oldu. AVAX, en büyük BSC balinaları arasında işlem hacmiyle ilk 10 token arasına girdi. Avalanche fiyatı son 24 saatte yaklaşık %5 düştü. Daha önce AVAX, Chainlink Keeper ve Chainlink VRF’nin birincil ağlarında yayında olduğunu duyurmuştu.

Balina, ayrıca büyük miktarda Polygon (MATIC) aldı. BNB balinası, 128 milyon dolar değerinde 200 milyon MATIC satın aldı. Polygon, bugün %2 arttı ve an itibariyle 0,64 dolardan  işlem görüyor. Son zamanlarda Coinbase, Polygon’a NFT özelliği için destek ekledi. Bu, yalnızca Coinbase cüzdan kullanıcıları için geçerli ve sınırlı sayıda olacak.

Balina, Bu 3 Altcoin’i Es Geçmedi

“Scalet Witch” daha sonra coin alımlarına devam etti. Balina , 226,2 milyon dolar değerinde 2,8 milyar TRON (TRX) aldı. TRX fiyatı, son 24 saatte artış kaydetti. Token, an itibariyle 0.081 dolardan  işlem görüyor. WhaleStats’a göre, TRX en büyük 100 balina tarafından satın alınan ilk 10 token arasında yer alıyor. Son zamanlarda TRON, Güneydoğu Asya’da daha etkin hale gelmek için için Poloniex borsası ile stratejik ortaklığını açıkladı.  “Scalet Witch” ayrıca, cüzdanına 31.6 dolar değerinde Dogecoin (DOGE) daha ekledi. Bu işlemde yaklaşık 400 milyon DOGE aldı. Bununla birlikte, balina ayrıca yaklaşık 2.7 milyon dolar değerinde 18 milyar WINkLink (WIN)  satın aldı.

Önde gelen bir Bitcoin analisti olan ve BTC’nin erken dönemlerinde yatırım yapan Jeremie Davinci, yakın zamanda takipçilerine Dogecoin ve Shiba Inu dışındaki tüm kripto para birimlerini sattığını söyledi. Jeremie’nin tweetine yorum yapan takipçileri analistin ifadesinin tam olarak doğru olup olmadığını sorguladı. Bazılarına göre, Bitcoin‘i ilk benimseyen kişilerden biri olan Davinci, muhtemelen hala diğer varlıkları ve altcoin’leri içeren bir portföye sahip. Analistin yorumu, DOGE topluluğunda büyük ilgi gördü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar