X


Aylık Kapanışa Saatler Kaldı: Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerinde!

Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte aylık kapanışa saatler kala kritik fiyat seviyelerine geriledi.
17:15
30 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hafta içerisinde volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydeden Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde değer kayıplarına hız kazandırdı ve 38.500 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’deki bu değer kayıpları ile birlikte düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş hareketlerinin ardından 2.820 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,85 trilyon dolara geriledi.

Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerine Geriledi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içerisinde 38.000 dolar ile 40.000 dolar fiyat seviyeleri arasında volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydetti. Son 24 saatlik zaman diliminde ise Bitcoin, değer kayıplarına hız kazandırarak 38.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı ve kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 2.820 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Kaydettikleri son fiyat hareketlerinin ardından BNB 396 dolar, SOL 93 dolar, XRP 0,62 dolar, LUNA 83 dolar, ADA 0,80 dolar, DOT 16 dolar ve AVAX 62 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,85 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise son 24 saatlik zaman diliminde 183 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Öte yandan Fidelity Investments‘ın Bitcoin hamlesi başta olmak üzere hafta içerisinde de önemli gelişmeler meydana geldi. Fidelity Investments, müşterilerinin emeklilik fonlarının bir kısmı ile Bitcoin yatırımı yapmalarına izin vereceğini açıkladı. Hafta içerisinde yayınlanan raporlara göre, Fidelity Investments bu yeni hizmetini, 2022 yılının yaz aylarında başlatacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar