X


Ayı Piyasasında Yatırımcılar ve Kripto Şirketleri Nasıl Davranmalı?

Veradittakit, yatırımcıların bu dönemde sermayelerini artırabileceğini ve uzun vadeli yatırımlara odaklanılması gerektiğini belirtiyor. 
15:20
20 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Pantera Capital’in araştırmasına göre Paul Veradittakit, kripto piyasasında yoğun satışların olduğunu ve yeni bir ayı piyasasının başlangıcında olabileceğimizi ifade ediyor. Ayrıca popüler isim bunun yatırım yapmak için en iyi zaman olduğunu dile getiriyor. Bu noktada  Veradittakit, yatırımcıların bu dönemde sermayelerini artırabileceğini ve uzun vadeli yatırımlara odaklanılması gerektiğini belirtiyor.

Ayı Piyasaları Neden İyi Dönemler?

Yapılan araştırmada ayı piyasasının aslında neden sanıldığının aksine iyi dönemler olabileceği ile ilgili bazı noktalar paylaşıldı:

  • Şirketler geliştirmelere odaklandığından ve girişimciler yeni projeler geliştirdiği için ayı piyasaları sanıldığının aksine iyi dönemler olabilir.
  • Yeni yetenekler piyasaya dahil oluyor ve yenileri gelmeye devam ediyor.
  • Olumlu değerlendirmeler nedeniyle ayı piyasaları yatırım yapmak için harika bir zaman
  • Yatırımcılar bu dönemde uzun vadeli alımlardan iyi kar elde edebilir.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre şu anda, özel piyasa değerlemeleri yavaşlama eğilimindeyken, likit kripto para birimleri düşüşte. Boğa piyasasındaki işlemlerin çoğu token işlemi olma eğilimindeyken, ayı piyasasında daha az token projesi başlatılacağı için çoğunlukla hisse senedi işlemleri göreceğiz.

Ayı Piyasasında Nasıl İşlemler Yapılmalı?

Bunlara ek olarak araştırmada ayı piyasalarında nasıl işlem yapılabileceği yönünde de tavsiyeler paylaşıldı:

  • Sermayenizi artırın ve en az 24 ay süre ile işlemler yapın.
  • Para kazanma ve iş modeline sonradan değil erkenden odaklanın.
  • Aşırı harcamalarınızı azaltın ve ayı piyasasında pazarlama faaliyetlerine daha az zaman ayırın. Bu aslında şirketler için verilen bir tavsiye.
  • Yine şirketler için hizmet sözleşmelerinin gözden geçirilmesi tavsiye ediliyor.

Bunlara ek olarak %44.8 ile Bitcoin‘in toplam kripto para piyasa değeri içindeki payı, yazının yazıldığı sırada Ekim 2021’den bu yana en yüksek seviyede. %60 BTC piyasa hakimiyeti ise geçen yıl Mart ayından bu yana görülmeyen bir seviyeyi temsil edebilir.

Dolayısıyla aslında analistler ayı piyasalarında yatırımcılara sakin olmalarını ve şirketlere de bu dönemi gelişim dönemi olarak değerlendirmelerini tavsiye ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar