Axie Infinity Coin Nasıl Alınır?

Axie Infinity, Blockchain tabanlı bir yatırım ve savaş oyunudur.
11:44
2 Şubat 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Axie Infinity, kısmen oyuncular tarafından sahip olunan ve işletilen Blockchain tabanlı bir yatırım ve savaş oyunudur. Pokemon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan esinlenen Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üretmesine, yetiştirmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanır.

Axie Infinity (AXS) Nedir?

Axie Infinity ekosisteminin Axie Infinity Shards (AXS) olarak bilinen kendine özgü bir yönetim token’ı vardır. Bunlar, kilit yönetim oylamalarına katılmak için kullanılır ve sahiplere Axie Topluluk Hazinesindeki fonların nasıl harcanacağı konusunda bir söz hakkı verir.

Bununla birlikte her Axie, farklı niteliklere ve güçlere sahip, d non-fungible token’dır (NFT) ve kazanan ekip, Axie’nin istatistiklerini yükseltmek veya vücut parçalarını geliştirmek için kullanılan daha fazla deneyim (tecrübe) puanı kazanarak 3’e 3 savaşlara girilebilir. Axie’ler, Axie pazarında kullanılabilen veya satılabilen yeni ve benzersiz yavrular üretmek için bir araya getirilebilir.

Her Axie, her biri kendi savaş hareketine sahip olan yüzlerce farklı potansiyel vücut parçasından altısına sahiptir. Bu, Axies arasında esasen sonsuz çeşitlilik yaratır, çoğu Axies nispeten zayıf istatistiklere sahipken, vücut parçalarının en güçlü kombinasyonuna sahip olanlar inanılmaz istatistiklere sahip olabilir.

Buna ek olarak AXS token sahipleri, düzenli ödüller almak için kendi token’larını yatırabiliyor. Ancak diğer bazı hisseli varlıkların aksine, AXS sahiplerinin de ödüllerini talep etmek için oy vermesi ve oynaması gerekiyor.

Axie Infinity 2018 yılında, öncelikle Vietnam merkezli bir ekiple teknoloji odaklı bir oyun geliştiricisi olan Sky Mavis tarafından oluşturuldu. Axie Infinity ekibi toplamda 25 tam zamanlı çalışandan oluşmaktadır ve bunların çoğu oyun geliştirme konusunda tecrübelidir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,9441 dolardan işlem gören AXS Coin, CoinMarketCap verilerine göre 39,812,609 dolar ile piyasa değeri açısından 346. sırada yer alıyor. Ayrıca AXS-BTC işlem çiftinde de token’ın Bitcoin karşısında 0.00002759 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak  AXS Coin 27 Ocak 2021  tarihinde 1,15 dolar ile rekor seviyeyi görürken 6 Kasım 2020 tarihinde 0,1234 dolar ile dip seviyeyi gördü.  AXS Coin’in şu anda dolaşımdaki miktarı 42,182,729 AXS ve bu rakamın toplamda 270.000.000 AXS’e ulaşması planlanıyor.

AXS Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

AXS Coin Nereden Alınır?

Binance borsasında bir hesap oluşturduktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde AXS coin satın alabilirsiniz. Yatırımcıların Binance’i tercih etmesindeki en büyük etkenlerin likidite, güvenlik ve hız unsurları olduğunu belirtmekte fayda var.

  • AXS Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL göndermek veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna AXS yazın ve altta açılan AXS/BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “AXS AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek AXS Coin alma işlemini tamamlayın.

Bunlara ek olarak Binance’de satın almak istediğiniz rakamı girerek güncel fiyattan değil de daha düşük fiyattan da alım emri oluşturabilirsiniz. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar