Reklam

Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) Fiyat Analizi!

Kripto para piyasasındaki genel değer kayıplarının aksine birçok Metaverse projesinin kripto para birimi, kaydettiği yükselişleri koruyarak hafta içerisinde yukarı yönlü fiyat hareketleri yapmaya devam etti.
18:27
13 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Play-to-earn modelli oyunlarının popülerleşmesi ve birtakım büyük şirketlerin bu alana yönelmesi ile birlikte Metaverse projelerine olan talep, büyük ölçüde artış gösterdi. Axie Infinity, Decentraland ve The Sandbox gibi projelerin kripto para birimleri, son dönemlerde yüksek oranlarda değer artışları kaydetti.

Axie Infinity (AXS)

Ethereum tabanlı çevrimiçi video oyunu olan Axie Infinity, NFT’lerin ve play-to-earn modelli oyunların yaygınlaşması ile birlikte ciddi bir yükseliş ivmesi kazandı. 2021 yılı başlarında 0,50 dolar fiyat seviyelerinden işlem gören AXS, 1 yıl içerisinde yüksek oranlarda değer artışları kaydederek 164 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. AXS, kaydettiği zirve seviyelerinden ardından, lider kripto para birimi Bitcoin’in değer kayıpları kaydetmeye başlaması ve piyasanın genel bir düşüş eğilimi göstermesiyle beraber, bir miktar geri çekildi. Hafta içerisinde kısa süreliğine 135 dolar fiyat seviyelerine düşen AXS, bir miktar toparlanarak tekrardan 145 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı ve 140 dolar bölgesindeki destek seviyesinin üzerinde kalmayı başardı.

Decentraland (MANA)

Ethereum blok zincirinde geliştirilen sanal gerçeklik platformu Decentraland, son 1 ay içerisinde çok ciddi değer artışları kaydetti. Ekim ayında 0,70 dolar civarlarından işlem gören MANA, kazandığı yükseliş ivmesi ile beraber 3 dolar fiyat seviyelerini aşmayı başardı. MANA, Evergrande iflas haberinin yayılması ile birlikte düşüşe geçen çoğu kripto varlığın aksine haftalık zaman diliminde, kaydettiği yükselişleri koruyarak yukarı yönlü fiyat hareketlerine devam etti. Geçen hafta 2,97 dolar fiyat seviyelerinden işlem gören MANA, hafta içinde kaydettiği yükselişlerle 3,30 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

The Sandbox (SAND)

Kripto para piyasasındaki genel değer kayıplarının aksine yükselişe geçen altcoinlerden biri de The Sandbox oyun platformunun yerel tokenı olan SAND oldu. Bir ay gibi kısa bir zamanda 1 dolar direnç seviyesini aşarak 3 dolar fiyat seviyelerine yaklaşan SAND, haftalık grafikte de yükselişlerine devam etti. SAND, 1 haftada 2,70 dolar fiyat seviyelerinden kaydetmeye başladığı yükselişler ile birlikte 2,87 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar