Avax Fiyat Analizi: Ayılar Sanıldığı Kadar Güçlü Mü?

Avalance (AVAX) cephesinde ayılar fiyatı ele geçirmiş gibi görünüyorlar. Kısa süreli yükselişin ardından bugün negatif yönlü işlemler gerçekleşti.
22:00
2 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

AVAX fiyat analizi, fiyatın son günlerde sürekli düşüşte olması nedeniyle piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Piyasa, düşüş eğiliminin devam edeceğini gösteren bir devam modeli olan düşüş flaması oluşturmuş olabilir. Piyasa şu anda 23.89 dolar direnç seviyesinde daha yüksek hareket etmeye çalışırken güçlü bir ret ile karşı karşıya kalmış olabilir.

AVAX fiyatları için bir sonraki destek seviyesi 22,33 dolar olarak belirlenmiş gibi duruyor ve bu seviyenin altına bir kırılma, fiyatın 20 dolar seviyelerine kadar düşmesine neden olabilir. Kripto para şu anda 22,63 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 3.56 düştü. Piyasa değeri düşüyor ve şu anda 6.422.950.628 dolarda, 24 saatlik işlem hacmi şu anda 462.345.709 dolarda, piyasa 23,89 dolar seviyesinin altına düştüğü için bugünün başından beri düşüş trendinde.

1 Günlük Avax Fiyat Analizi

Avalanche fiyat analizi için 1 günlük fiyat grafiği, piyasanın şu anda daha düşük dipler ve daha düşük zirveler oluşturduğu için düşüş trendinde olduğunu gösteriyor. AVAX/USD paritesi 22,63 dolarda işlem görüyor ve 23,89 dolar civarında dirençle karşı karşıya. Piyasa 24,45 dolardan açıldı ve ayılar fiyatları 23 dolar seviyesinin altına çekmeyi başardıkça son birkaç saat içinde tutarlı bir satış gördü.

Bollinger bantlarının üst limiti, mevcut piyasa fiyatının oldukça üzerinde olan 23,89 dolarda bulunuyor ve bu da fiyatların kısa vadede düşmeye devam edebileceğini gösteriyor olabilir. RSI göstergesi şu anda 36’da ve yukarı yönlü bir tersine dönüş belirtisi göstermiyor gibi duruyor, bu da piyasanın önümüzdeki birkaç saat boyunca düşüş eğiliminde kalabileceğini anlamına gelebilir. MACD göstergesi (mavi çizgi) şu anda sinyal çizgisinin (kırmızı çizgi) oldukça altında, bu da fiyatların kısa vadede düşmeye devam edebileceğine işaret ediyor olabilir.

Avax Genel Fiyat Analizi

Dört saatlik Avalanche fiyat analizi, desteğin küçük bir düşüş düzeltmesinden sonra 22,63 dolarda göründüğünü gösteriyor. Piyasa son birkaç gündür yükselen bir trend çizgisini izliyordu, ancak son düşüş düzeltmesi bu yükselen trend çizgisini kırdı. Ayılar piyasanın kontrolünü ele geçirdiği için fiyat önemli ölçüde düşmüş gibi görünüyor.

MACD göstergesi güçlü bir düşüş hareketine işaret ettiğinden ve RSI göstergesi şu anda 50 seviyesinin oldukça altında olduğundan, dört saatlik teknik göstergeler şu anda düşüş piyasasına işaret olabilir. Bollinger bantları şu anda birbirine yakın, bu da genel olarak düşük piyasa hareketliliğinin bir işareti olarak kabul edilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar