X

Avalanche ve Solana: AVAX ve SOL Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

Kripto para piyasasında yeniden yukarı yönlü bir ivme kazanıldı. Bu durum Avalanche ve Solana fiyatlarına da yansıyor. 
09:09
5 Ekim 2021

Kripto para birimlerinde düşüşler geçen birkaç haftanın ardından bu hafta yükseliş hareketleri sürüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 48.000 dolarlık direnci kırarak 49.000 dolar üzerine yükselirken altcoin’lerde de yukarı yönlü ivmeler görülüyor.

Avalanche’de (AVAX) İlk Hedef

Avalanche, geçtiğimiz günlerde bir miktar geri çekilme yaşadı ve 65 dolarlık desteğin altına geriledi. Ancak piyasada yakalanan genel yükseliş ile birlikte yeniden artışa geçen AVAX, yazının kaleme alındığı sırada 65 dolar üzerinde işlem görüyor. Analistler ise destek seviyesinin geri kazanılması ile birlikte AVAX fiyatında artışların devam etmesini bekliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre AVAX’ta 65 doların geri kazanılması, alıcıların yeniden aktif olduğunu gösteriyor. Bu da düzeltmenin bittiğini ve fiyatların yeniden yukarı yönlü harekete geçebileceğini kanıtlayan bir durum olarak nitelendiriliyor. Analistlerin ilk hedefinin ise 75 dolar olduğu ifade edilebilir.

Solana (SOL)

SOL fiyatı 177 dolara kadar yükseldiği 3 Eylül’ün ardından bir satış baskısı yaşadı ve fiyat yazının kaleme alındığı an itibari ile 166 dolardan işlem görüyor.170 dolarlık desteğin kaybı analistleri endişelendirse de piyasada yaşanacak toparlanma ile birlikte bu destek geri alınabilir.

Öte yandan SOL fiyatının tüm piyasada düşüş havası hakimken 9 Eylül’de 214 dolar ile rekor kırdığını da unutmamak gerekiyor. Bu sebeple SOL fiyatında yaşanan geri çekilme ve düzeltme oldukça normal karşılanıyor. Analistler her ne kadar temkinli olunması gerektiğini ifade etseler de piyasadaki yukarı yönlü ivmenin SOL fiyatını da yukarı çekeceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar