Auscoin’in Kurucusu Sam Karagiozis: Ayı Sezonuna Rağmen Haftalık Ciromuz 500 Bin Dolar

Avustralya merkezli kripto para ATM'si üreticisi Auscoin'in kurucusu Sam Karagiozis önemli açıklamalarda bulundu.
23:00
21 Ocak 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Avustralya merkezli Bitcoin ATM’si üreticisi Auscoin, kripto para piyasasında hüküm süren ayı sezonuna rağmen yaklaşık 500 bin Avustralya doları (360.000 USD) ciro yaptıklarını açıkladı.

Haftada 360.000 Dolar

Avustralya’da faaliyet gösteren Auscoin, 2018 yılında haftalık 360 bin dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Edinilen bilgilere göre Auscoin’in şu anda Avustralya’da 31 kripto para ATM’si bulunuyor. Ancak şirket gelecekte bu sayıyı daha da arttırmayı planlıyor. Auscoin’in kurucusu Sam Karagiozis konuya ilişkin şunları kaydetti:

Şu anda Avustralya’da 31 Bitcoin ATM’miz var ve ciromuz haftalık 500 bin dolar. Bitcoin’in fiyatının ne kadar gerilediğini anımsarsanız bunun bir delilik olduğunu anlarsınız. Kripto paralar, paranın geleceği.

1.200 ATM

Şirket, 2018 yılında ICO düzenlemiş ve 30 milyon dolarlık fon toplamayı hedeflemişti. Ancak Auscoin ICO’da sadece ve sadece 2 milyon dolar toplayabildi. Şirket her şeye rağmen Avustralya’daki Bitcoin ATM’lerinin sayısını 31’den 1.200’e yükseltmeyi planlıyor. Bitcoin ATM’leri sayesinde insanların kripto para satın alması daha kolay hale geliyor. Karagiozis’e göre erişim sorunu insanların kripto para piyasasına girişine engel teşkil ediyor:

Kripto paraların gündelik hayatta benimsenmesinin önündeki en büyük engelin erişim sorunu olduğuna inanıyoruz.

Bu haberimizde de belirttiğimiz üzere 2018 yılında kripto para ATM’lerinin sayısında ciddi bir patlama yaşandı. 2018 yılında dünya üzerindeki kripto para ATM’lerinin sayısı iki kat arttı ve 4 bine yükseldi. 2019 yılına henüz yeni giriş yapmış olmamıza rağmen bu yıl 80 yeni kripto para ATM’si kuruldu bile. Ayrıca CoinATMradar’dan edindiğimiz bilgilere göre Avustralya’da hali hazırda 54 Bitcoin ATM’si bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar