X


ARK Invest, Yüklü Miktarda Coinbase Hissesi Satın Aldı

ARK Invest çatısı altında bulunan üç yatırım fonu toplamda 749.205 COIN satın aldı.
12:55
15 Nisan 2021
Dev varlık yönetimi şirketi ARK Invest, dün Nasdaq’ta listelenen Coinbase hisse senedini rezervlerine eklediğini açıkladı. Duyuruda ARK Invest çatısı altında bulunan üç yatırım fonunun toplamda 749.205 COIN satın aldığı bildirildi.

ARK Investment Yüklü Miktarda COIN Satın Aldı

ARK Invest kurucusu ve CEO’su Cathie Wood bugün, dev varlık yönetimi şirketinin çatısı altındaki üç yatırım fonunun 246 milyon dolar değerinde COIN satın aldığını açıkladı. Buna göre ARK Innovation ETF (ARKK) 512.535, ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) 147.081 ve ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) 89.589 adet olmak üzere toplamda 749.205 COIN’i rezervlerine ekleyerek yüklü miktarda alım gerçekleştirdi.

Bununla birlikte COIN satın alan tek şirket, ARK Invest değildi. Kripto dünyası adına büyük bir adım olarak görülen Coinbase’in halka arzında, Amplify Transformational Data Sharing ETF (BLOK) de sahneye çıktı. BLOK, Blockchain endüstrisindeki en aktif ETF’ler arasında yer alıyor. Şirket kayıtlarına göre BLOK, rezervlerine 16 milyon dolar değerinde 50.370 COIN ekledi.
ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase’in IPO hamlesi, finans dünyasında tüm dikkatleri üzerine çekti. Nedeni ise bir ABD borsasında listelenen ilk kripto para şirketi olmasıydı. 14 Nisan 2021 tarihi itibarıyla Nasdaq’ta listelenen COIN, 381 dolar ile açılış yaptı. Açılış sonrası 429.54 dolara kadar tırmanan COIN, kapanışı 328 dolar ile gerçekleştirdi. Bununla birlikte COIN fiyatı haberimizin hazırlandığı sırada 345 dolar olarak kaydedildi.

ARK Invest Portföyünü Genişletmeye Devam Ediyor

ARK Invest, deneyimli fon yöneticisi Cathie Wood tarafından 2014 yılında kuruldu. Bunun yanı sıra Cathie Wood sıkı bir Bitcoin destekçisi olarak tanınıyor. Şirket geçtiğimiz şubat ayından bu yana düzenli olarak varlık alımı yaptı. 2 aylık süreç içerisinde 50 milyon dolar değerinde varlığı himayesi altına alan ARK Invest yatırımlarına hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana ARKW fonu %161, ARKK fonu %152 ve ARKF fonu %138 arttı. Son olarak ARK analistleri, lider kripto para birimi Bitcoin’in altını geride bırakabileceği iddiasında bulundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar